Plavecká hala první návštěvníky přivítá 11. září

Lucie Steklá 2020-09-11 13:22:32

Plavcům nabídne 25 metrový bazén, kojenecký bazén, tobogán, sauny i divokou vodu. Její slavnostní otevření se konalo v pátek 11. září dopoledne za účasti bývalého i současného vedení radnice, architektů, pracovní skupiny, stavitelů a dalších hostů. První plavce nová hala, největší investice v Lounech za uplynulé čtvrtstoletí, ve tři hodiny odpoledne.

Louny (lus) Osmnáct měsíců trvala výstav-ba nové plavecké haly v Lounech, jejíž otevření lidé netrpělivě vyhlíží. V současné době v hale končí zkušební provoz a čeká se na povolení k otevření. To má proběhnout 11. září a pozváni na něj byli i členové vlády.

O provoz plavecké haly, která byla největší investiční akcí města Louny v novodobé historii, se stará pětatřicet zaměstnanců Lounské správy plaveckých areálů. Ti se během zkušebního provozu učili pracovat s moderními technologiemi, které zajistí správnou cirkulaci vody, fungování vodních atrakcí či odbavení návštěvníků. Čtyři z nich jsou bývalí zaměstnanci původní plavecké haly. „Je to strašně moc dovedností, já sama jsem se snažila všechno naučit, abych umě-la vypouštět bazén, nachlorovat denní dávku chloru, odpustit, vypustit všechno to, co je potřeba. Těch prací a znalostí, co člověk musel získat, nebo získáváme pořád za běhu toho zkušebního provozu, tak je spousta,“ říká ředitelka Lounské správy plaveckých areálů, Andrea Kuďousková.

Pětadvacet metrů dlouhý bazén nabízí pohodlný vstup i pro méně pohyblivé plavce a seniory. ,,Schody v tomto zálivu bazénu jsou uzpůsobeny našim starším občanům, aby se do bazénu dostali snáze a bezpečně. Schod je na výšku jedné dlaždičky s širokým nášlapem, je tu i madlo. U seniorů, kteří již hotový bazén viděli, u těch zavládlo nadšení. Stejně jsme vyslyšeli přání mladých, kteří v jiném bazénu viděli sušičku na plavky, tak jsme ji u nás nechali instalovat také a věříme, že bude návštěvníkům k užitku,“ řekl místostarosta Vladimír A. Hons.

Bazén má odvážné sešikmení fasád, které má připomínat kopce Českého středohoří, i originální zvlněný plášť, jež je tvořen šest metrů vysokým zasklením o délce šedesáti metrů. Na neobvyklé architektonické řešení jsou v Lounech hrdí. Autorem stavby je společnost DK architekti. ,,Je super, že klient, město, bazén převzalo pevně do správy a že je z toho nadšeno a doufejme, že jim bu-de sloužit co nejdéle ke spokojenosti občanů,“ řekl jednatel společnosti David Kudla.

,,Kapacita plavecké haly je 120 osob, wellness část pojme padesát návštěvníků, ostatní provozy 22 osob. Kapacita skříněk je 240 návštěvníků. Nechybí saunový bar, ústřední bod, ze kterého se dostanete do bazénů a wellness částí. Nový moderní komplex nabízí také venkovní termální vířivku s možností vychutnat si teplou vodu v zimním otevřeném prostoru. Vířivka je přístupná průplavem, což nabízí komfortní vstup do vířivky v zimním období,“ přiblížila možnosti nové haly A. Kuďousková.


Na následujících řádcích se dočte zajímavosti o hale : 

• Zastavěná plocha je 1600m2, a má celkovou podlažní plochou odpovídající polovině hlavního Mírového náměstí v Lounech. 

• V objektu naleznete 510 m2 vodních ploch, což odpovídá vnitřní půdorysné velikosti kostela sv. Mikuláše v Lounech

• Toboganová věž ční na severní straně do 16m stejné výšky, jako obelisk na pražském hradě.

• Tobogánem překonáte výšku 8,4m, a je dlouhý 80m

• Z nejvýš posazeného okna v tobogánové věži je výhled na české středohoří

• Střecha výšky 7m je předsazena tak, aby v létě dostatečně stínila a naopak v zimě pouštěla sluneční paprsky

• Bazén má odvážené sešikmení fasád a střechu kopírující sklon terénu

• Čelo fasády má 3D zborcené čelo

• Originální zvlněný skleněný plášť je tvořen 6 metrů vysokým zasklením, délky 60m, o celkové ploše skla 360m2.

• Jižní fasáda je zvlněná podobně, jako jsou zvlněné kopce českého středohoří, které lze pozorovat z balkónu na severní straně objektu.

• Kapacita plavecké haly 120 osob, wellness 50 osob, ostatní provozy 22 osob. Kapacita skříněk je 240.

• Saunový bar je ústředním bodem, ze kterého se dostanete do bazénů a wellness částí. Jde o místo pro setkávání.

• Venkovní termální vířivka umožňuje si vychutnat teplou vodu v zimním otevřeném prostoru.

• Vířivka je přístupná průplavem, což zkomfortňuje vstup do vířivky v zimním období.

• Veškerý vodní svět je umístěn v jednom přízemním podlaží a je vzájemně propojitelný.

• Fasáda je krytá hlinkovým alubondovým obkladem, interiér je obložen rastrem z modřínových prken, za nímž se ukrývají technologie zajišťující pobytový komfort

• Hlavní bazén má pro pohodlnější přístup mimo postranních žebříků i schodiště, které snadněji zpřístupňuje vodní plochu pro méně pohyblivé návštěvníky a děti.

• Stavba bazénu vhodně využívá původní terénní zlom, který zde vznik při výstavbě stavby minulé.

• Mezi saunovým barem a bazénem se nachází sklo o délce 5,8m

Pokud vás zajímá, jak dlouho stavba trvala, to se dozvíte v následujícím přehledu: 

9/2016 - rozhodnutí zastupitelstva města o demolici stávající plavecké haly a výstavbě nového objektu 

11/2016 – objednání studie nové podoby plavecké haly u pěti architektonických kanceláří.

2/2017 – zadání pro novou plaveckou halu bylo vybráno řešení od kanceláře DKarchitekti, s.r.o.

3/2017 – výběrové řízení na projektovou dokumentaci

6/2017 – smlouva na projektovou dokumentaci s projektantem, s.r.o., cena 3.294.000 Kč bez DPH. Autor projektu DKarchitekti, s.r.o.

7/2017 – proběhla demolice stávajícího objektu, cena dle výběrového řízení 1.340.000 Kč bez DPH, po započtení výtěžku z kovového šrotu konečné náklady 320.140 Kč

12/2017 – projektová dokumentace ke stavebnímu povolení

5/2018 – prováděcí dokumentace

6/2018 – vypsáno výběrové řízení na zhotovitele stavby

10/2018 - uzavření smlouvy o dílo s firmou Metrostav a.s.

11/2018 – podána, na základě usnesení ZM, žádost o poskytnutí dotace z programu MŠMT v max. výši 40 mil. Kč

3/2019 – schválení dotace

2/2020 – dodatkem č. 4 ke smlouvě o dílo schváleny vícepráce a méněpráce, kdy celková cena stavby činí 218 723 478,84 Kč, což je o 217 193 Kč méně než při uzavření smlouvy

7/2020 – zahájení zkušebního provozu bez veřejnosti

9/2020 – zahájení provozování plavecké haly pro veřejnost


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video