Z paraplíčka už tryská voda

Veronika Salášková 2011-06-06 00:05:00

Žatec – Další příjemné místo k posezení přibylo na Komenského aleji. Stará celá desetiletí zpustlá kašna, dostala v předchozích měsících nový chrlič a připojení do sítě. V minulých dnech byla spuštěná. Město její rekonstrukce včetně výkopových a stavebních prací nakonec přišla na víc jak půl milionu korun.

„Celková rekonstrukce včetně výroby chrliče, stavebních a výkopových prací, úpravy okolí a připojení sítí Město Žatec vyšla na přibližně 600 000 korun. Cena se nám navýšila o práce kolem vody a kanalizace, se kterou původně nebylo počítáno, protože projekt předpokládal stávající funkční místa k připojení,“ vysvětlila vedoucí odboru životního prostředí Martina Raganová.
Rekonstrukci prováděla firma Rekos v.o.s Žatec, nový chrlič vyrobila na zakázku společnost Umělecký štukatér Karel Kaliba z Lišnice. Chrlič je ve tvaru paraplíčka, které připomíná, že přes ulici stál dříve dům s věžičkou a podobným paraplíčkem. „Chtěli jsme jiný motiv než chmelový,“ řekla Martina Raganová. V pátek ještě provedl Karel Kaliba poslední seřízení chrliče, aby voda stékala stejnoměrně do všech stran. Kašna je vybavená spínačem, kterým lze nastavit, že např. v nočních hodinách se chrlení vody vypne.
Na začátku tohoto týdne firma Rekos ještě osadí koše a posune některé lavičky na jiná místa kolem fontány. Doplní ještě na pár míst v travnatých plochách zeminu a travní semeno, aby tam nezůstaly holé fleky. Vedle kašny bylo v nedávné době vybudováno hřiště na petangue. Údržbu a čištění kašny po jejím dokončení převezmou a nadále budou zajišťovat Technické služby.  Projekt na rekonstrukci kašny a jejího okolí vznikl v zimě roku 2008.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video