Libčeves a Cítoliby uspěly v krajské soutěži

Dana Studničková 2011-06-13 00:00:00

Ústecký kraj – Šestý ročník soutěže Skleněná popelnice byl ukončen 2. června slavnostním vyhlášením vítězů. Po loňském úspěchu města Louny byla letos velmi úspěšná obec Libčeves.Ta nejen, že se dostala, jako jediná z lounského okresu mezi deset nejlepších obcí v Ústeckém kraji, ale ve finálovém pořadí se umístila na vynikajícím 3. místě. Cenu v zastoupení starosty Tomáše Ekrta převzal v zámečku Větruše Jan Čermák. Vítěznou obcí se stala Doubice, druhé Staňkovice, třetí Libčeves.

Z měst se na prvním místě umístila Dolní Poustevna. Městys Cítoliby obsadil v této náročnější kategorii krásné desáté místo. Úřad městyse Cítoliby si velice ocenění váží a děkuje svým občanům za to, že tak příkladně třídí. Zároveň je vyzývá k ještě větší aktivitě, protože rezervy určitě má. V letošním roce dojde k rozšíření sběrných míst tzv. hnízd, čímž se pro občany zkrátí docházkové vzdálenosti. Dále městys zřídil komunitní kompostárnu (víc v příštím čísle).
V první desítce obcí a desítce nejlepších měst se umístilo 9 města a obcí z Děčínska. V roce 2010 obyvatelé Ústeckého kraje průměrně vytřídili 31,9 kg odpadu, z toho 18 kg papíru, 6,7 kg plastů a 7,2 kg skla.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video