Historický kadaňský dům vstal z mrtvých

2020-09-20 08:17:00

KADAŇ (tos) — Zkolaudován je od minulého měsíce opravený dům čp. 722 ve Dvořákově ulici. Byl postaven v první polovině 20. století jako školní budova pro odbornou dívčí školu a než se stal zcela opuštěným, využívalo jeho prostory střední odborné učiliště AMOS, které spravoval krajský úřad. Město jej od kraje získalo jako zchátralý a nevyužitý výměnou za pozemky pro školní statek.

S rekonstrukcí se začalo ke konci roku 2018; po vyklizení byly opraveny vnitřní rozvody, sociální zařízení a střecha.

Prostory domu dostaly nové podlahy, byly vyštukovány a omítnuty. Zvenku je opravena fasáda, včetně vsazení nových oken. Od září v domě našly zázemí nehudební obory ZUŠ, místní muzejníci a kadaňské spolky, jako jsou Klub přátel města Kadaně či divadlo Navenek; uvnitř je například taneční a divadelní sál. Rekonstrukce město stála téměř 45 miliónů korun.

Foto: Tomáš SKŘIPSKÝ

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video