Nic není zadarmo. A nebude ani parkování

Pavel Macák 2012-04-26 16:32:00

Louny – Ať se to někomu líbí nebo nelíbí, vedení lounské radnice rozhodlo, že parkování v centru města budou muset řidiči platit. Vlna nevole ze strany místních živnostníků, kteří se proti záměru města před časem postavili, protože měli obavu, že do jejich obchodů přestanou lidi chodit, byla nakonec po vzájemné dohodě odražena. Vedení města se dohodlo s místní skupinou Strany soukromníků ČR a rozhodlo, že parkoviště na Mírovém náměstí a také v ulici Osvoboditelů bude opatřeno závorami s tím, že první půlhodina bude pro parkující zdarma a další půl hodina bude za deset korun.

Každá další hodina bude stát řidiče dvacet korun. Trochu jiné to bude v přilehlých ulicích, kde do parkovacího automatu, až budou instalovány, se bude za první půl hodinu platit 10 Kč a následně podle doby stání.
„Nechceme, aby se nám střed města vylidnil a kvůli malým tržbám odešli i živnostníci,“ uvedl po jednání rady, která minulé pondělí návrh nařízení pro placené parkování projednávala, starosta Radovan Šabata. „Navrhovali jsme první hodinu zdarma, ale nakonec jsme se dohodli na kompromisu,“ dodal podnikatel Vladimír Vogel.

 

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video