V Žatci na Kruhovém náměstí napadl Rom otce s kočárkem. Způsobil mu těžký otřes mozku

Veronika Salášková 2012-05-03 14:33:00

Žatec – Poklidně probíhající setkání na podporu žatecké nemocnice na Kruhovém náměstí v Žatci, narušil nepříjemný incident. Mladý Rom při něm napadl opodál stojícího muže s kočárkem. Po prudké ráně do hlavy skončil v bezvědomí. Účastníci shromáždění zabránili útočníkovi v odchodu a zavolali policii. Fotky z incidentu najdete ve fotogalerii na této straně.

Mítink na Kruhovém náměstí před budovou banky, který začal v 16 hodin, zorganizoval okresní výkonný výbor ČSSD Louny. Byl zamýšlen jako podpora gynekologicko-porodnického a dětského oddělení žatecké nemocnice a zároveň oslava prvního máje. Přibližně dvacet minut po jeho začátku přišel seshora z ulice Obránců míru mladý Rom, který už z dálky něco nesrozumitelně pokřikoval. Vmísil se mezi shromážděné lidi a začal skákat do řeči mluvčímu u mikrofonu. Snažil se získat pozornost a prostor pro své vyjádření. Mluvčí mu odpověděli, že prostor na diskuzi bude až po skončení všech příspěvků. Evidentně podnapilý či zfetovaný Rom se proto vydal přes přechod směrem k náměstí Svobody. Pak se ale vrátil a napadl u záhonů s květinami u parkoviště u Komerční banky mladého muže s kočárkem, který sledoval a poslouchal shromáždění. Rom do něj nejprve strčil a vzápětí poté mu dal ránu pěstí do hlavy. Mladý muž se skácel a zůstal v bezvědomí ležet na dlažbě.
To už si incidentu všimli lidé ze shromáždění a řada mužů včetně přítomných politiků vyběhla zjistit, co se vlastně stalo a pomoci mladému otci. Útočník, poté, co zjistil, že se napadený nehýbá, zvedl ruce nad ramena a tvářil se, že dotyčnému nic neprovedl. V odchodu z místa činu Romovi zabránili muži, kteří si mu stoupli do cesty a řekli, že počká na policii. Tu mezitím telefonicky kontaktovala starostka Zdeňka Hamousová.
Napadený ležel v bezvědomí na zemi, staral se o něj doktor. Další muži okolo se snažili zjistit jeho totožnost. Starostka a další přítomné ženy se zatím postaraly o jeho plačícího chlapečka. Jako první na místo dorazili strážníci městské policie, kteří útočníka zadrželi a posadili do služebního vozidla. Mezitím se napadený probral z bezvědomí a řekl, komu mohou jeho zachránci zavolat, aby přišel pro dítě. Vzápětí přijela záchranná služba, která muže naložila a odvezla do žatecké nemocnice. Útočníka si od strážníků převzala Policie ČR.
„V současné době probíhá vyšetřování. Momentálně se čeká na lékařskou zprávu,“ sdělila nám k případu tisková mluvčí lounské police Jaromíra Střelcová.
Napadený muž leží podle našich informací v žatecké nemocnici s těžkým otřesem mozku. Pobude si zde nejméně týden.

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video