Elektrický vozík mu otevřel bránu do života

Veronika Salášková 2012-05-06 00:07:00

Žatec – První klient žateckého Domova pro seniory obdržel v úterý 17. dubna elektrický vozík. Na jeho pořízení přispěly tři nadace i město. Padesáti devítiletý Josef Wurmbrandt přišel do žateckého Domova pro seniory před třemi lety s mechanickým vozíkem, s jehož pomocí se dosud pohyboval. O tom, že elektrický vozík dostane už v úterý, neměl tušení. Pracovníci DPS ho chtěli překvapit.

„Z vozíku mám upřímně velkou radost. Větší už nemůžu mít, toto zařízení mi pomůže, abych se zase sám mohl pohybovat. Otevírá mi to bránu do života a k objevování světa,“ řekl nám nadšený Josef Wurmbrandt. Na nový vozík se rovnou i posadil. Jak na to mu vysvětlila Jaroslava Panská z občanského sdružení Roztančená kolečka, která sama na podobném vozíku jezdí. Poté mu Přemysl Vlach jednatel firmy Otto Bock, která vozík vyrobila, nastavil opěru zad a rukou.  Jak se vozík ovládá, si mohl Josef Wurmbrandt rovnou prakticky vyzkoušet při vyjetí ze svého pokoje a krátké projížďce po chodbě.
Než mohl s Jaroslavou Panskou absolvovat první instruktážní vyjížďku do Žatce, učil se vozík ovládat na dvoře domova.„Těším se, že poznám Žatec. Pocházím z Prahy, takže město vůbec neznám. Těším se, jak ho s mapou v ruce budu objevovat. Jedna z prvních cest určitě bude na sportovní utkání žateckých házenkářek,“ rozvíjel plány Josef Wurmbrandt, který je prvním klientem domova, jenž má elektrický vozík. Na pořízení vozíku přispěly hned tři nadace a město Žatec. „Děkuju moc všem, díky nimž jsem dostal tento vozík,“ poděkoval Josef Wurmbrandt.

 

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video