Vánoce nejsou o přejídání

Redakce 2020-12-23 13:54:00

Vánoční svátky jsou pokaždé velkým pokušením, na každém kroku na nás číhá množství nejrůznějších laskomin a dobrůtek. A je jen málo lidí, kteří se dokážou ovládnout a zbytečně se nepřejídají. Každý rok tak končí na pohotovosti desítky lidí se zažívacími obtížemi. Konzumace smažených pokrmů, majonézových salátů, sladkostí, oříšků a dalších pochutin představuje pro naše tělo nezvladatelnou zátěž. Právě v období Vánoc zatěžujeme náš trávicí trakt mnohem více než obvykle.


Každoročně řada lidí zažívá místo „šťastných a veselých“ velice krušné chvíle a končí s žaludečními a střevními potížemi, záněty žlučníku nebo slinivky v rukou lékaře. Příčinou těchto obtíží nemusí být jenom přejídání. Na vině jsou často také rychle se kazící potraviny. Problematické jsou zejména majonézové saláty, přemíra uzenin a delší dobu otevřené kompoty. O nic lépe si nevedou ani chlebíčky, smažené pokrmy a pečená kachna či husa. Konzumace čerstvého ovoce a v rozumné míře i pečiva a cukrovinek je o něco bezpečnější. Ruku v ruce s nevhodným stravováním kráčí také nedostatek pohybu. O Vánocích nejraději lenošíme u televize namísto pobytu na čerstvém vzduchu.

Pokusme se tedy, i když to půjde jen velice těžko, držet své chutě na uzdě a zbytečně se nepřejídejme. Namísto sezení u televize, je lepší raději vyrazit na procházku a trochu se rozhýbat na čerstvém vzduchu. Střídmostí docílíme toho, že naše Vánoce budou skutečně svátky klidu a míru a rádi na ně budeme i po letech vzpomínat, protože na dny provázené zažívacími problémy by asi jen málokdo vzpomínal rád. (red)


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video