Laskavci ze speciální školy darovali rýmovník a šípkový čaj

Lucie Steklá 2021-01-06 17:44:00

Louny (lus, vaň) Předání několika desítek rostlin rýmovníku a sáčků šípkového čaje. Takové byly skutky v podání školáků ze Speciální základní školy v Lounech v rámci projektu ,,Jsem laskavec 2020“.

Pod vedením svých učitelek a asistentek se školáci do celorepublikového projektu zapojili již druhým ,,Jsem laskavec“ vyhlašuje Nadace Karla Janečka a vybízí jím veřejnost ke konání dobrých skutků v období mezi 1. a 13. listopadem, na který připadá Mezinárodní den laskavosti. ,,V této výjimečné době, kdy dochází k uzavírání škol a je zakázán kontakt žáků s veřejností bylo složité laskavé skutky realizovat až do konce, přesto se tak stalo právě těsně před Vánoci. Poslední školní týden jsme s dětmi předali oba letošní ,,laskavce“ - rýmovník a šípkový čaj,“ řekla učitelka Štěpánka Vaňková.  

Žáci speciální školy předali třicet rostlin Rýmovníku, nazvaného vzhledem k situaci ,,Anticovidík“ členům SONS Louny (Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR). Žáci v rámci hodin pracovní výchovy vlastnoručně rostliny rozmnožili řízkováním, zasadili do květináčů, které ozdobili přírodními materiály a pilně se o rostlinky starali až do vlastního předání. ,,V hodinách informatiky vytvořili cedulky s logem projektu ,,Jsem laskavec“ a ,,Anticovidík“, dále také letáček s návodem, jak se o Rýmovník starat a jaké účinky pro zdraví tato úžasná rostlina má,“ dodala Š. Vaňková.

Dalšími obdarovanými od ,,laskavců“ byli klienti Domu s pečovatelskou službou v Lounech, kde školáci předali jsme balíčky se šípkovým čajem jeho obyvatelkám. ,,Nápad na tento skutek přinesl zákaz tělesné výchovy na školách. V rámci těchto hodin jsme chodili do přírody na procházky. Na podzim byla všude spousta šípků a tak jsme začali sbírat, sušit, drtit v mixéru a dělat balíčky o hmotnosti sto gramů,“ popsala další laskavý skutek učitelka. Balíčky žáci opatřili etiketou s návodem na přípravu šípkového čaje, aby se nezničil vitamín C, kterého šípky obsahují více než citrony a je v této době dobrou prevencí a podporou zdraví.

,,Oběma laskavými skutky jsme udělali velkou radost všem obdarovaným. Vykouzlili jsme na jejich tvářích srdečné úsměvy a v srdcích hřejivý pocit, že jsou pro někoho důležití, že si na ně někdo vzpomněl a obdaroval je,“ shrnula projekt Š. Vaňková s tím, že účast v projektu měla žákům ukázat a dát jim na vlastní srdce pocítit, že laskavost je nakažlivá, plodí úsměvy a další laskavost. A právě to se podařilo. Za naše žáky si přejeme, abychom my všichni šířili dobro a laskavost nejen na Mezinárodní den laskavosti, a za nás organizátory, že energie vložená do projektu nebyla zbytečná a žáci si odnesou nadšení pro konání dobra i do budoucna, což bylo naším cílem a motivací,“ uzavřela učitelka speciální školy.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG - ZŠ a MŠ Jesenice

Nástup od 1.12.2023, pracovní doba jeden den v týdnu. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 29.11.2023 na uvedený e-mail.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 776 193 438
WWW: https://zsjesenice.cz/
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video