Postoloprty ovládla historie

Pavel Macák 2012-05-15 09:32:00

Postoloprty – Skvělá atmosféra vládla na sobotním setkání občanů Postoloprt a německého partnerského města Wolkensteinu „Porta apostolorum podesáté”. Již v pátek byl třídenní program zahájen v podvečer v kostele vystoupením dobové hudby Vaganti a postoloprtského pěveckého sboru Blecha. Dopolední přípravy v zámeckém parku, kam se sjížděli řemeslnící, ale i vojáci historických armád a kejklíři, předznamenaly, že letos se budou návštěvníci skutečně dobře bavit.

Historický průvod v dobových kostýmech, okořeněný bubny a uměním italských praporečníků Sbandieratori San Gemini, procházel městem až k hlavnímu pódiu v zahradě. Zde slavnosti oficiálně zahájil starosta města Václav Ibl a pak se již program rozjel na plné obrátky. Vystoupení praporečníků, staré písně, ukázky vojenského výcviku, sokolnictví, souboje a kejklíři…, na nádvoří si mohly děti vyzkoušet střelbu lukem, jízdu na koních a další dovednostní hry a na malém pódiu zase dostali prostor žáci místní Základní umělecké školy a divadelníci. Nedělní odpoledne pak dobrou pohodou vyplnila dechovka, mažoretky a herci.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video