Arnošt Ullmann z Vroutku oslavil sto let

Alla Želinská 2021-02-07 22:42:00

Narodil se před sto lety, měl dalších patnáct sourozenců. S manželkou vychoval tři děti – dva syny a dceru, má sedm vnoučat, osm pravnoučat a jedno prapravnouče je na cestě. Celý svůj život bydlí v domě nedaleko náměstí, kde se narodil 8. ledna 1921. Arnošt Ullmann z Vroutku oslavil letos sté narozeniny. V městském rozhlase mu v den narozenin hrála jeho oblíbená píseň Bílá orchidej od Evy a Vaška.

Kromě početné rodiny oslavenci přišel popřát starosta obce Jaromír Kubelka a mezi gratulanty se zařadili i krajští zastupitelé. Kvůli covidu proběhla oslava významného kulatého výročí pana Ullmanna neobvykle. Aby se stoletý pán případně nenakazil, většina gratulantů zůstala venku na ulici před domem. Dary se předávaly oknem. Kytice, plzeňské pivo, šampaňské, dárkový balíček s dobrotami, dres severočeského klubu s podpisy Pavla Verbíře a Štěpána Vachouška, velkých jmen teplického fotbalu. Nechyběl dort a přípitek. Pan Arnošt všem poděkoval, podepsal se i do kroniky města. A ještě jeden dárek ho potěšil obzvlášť. Portrét oslavence, který nakreslil Jaromír Kubelka a předal vnučkám pana Arnošta. „Povedl se, moc děkuji!“ vzkázal pan Ullmann, který mimochodem je nejstarším občanem Vroutku. Nad devadesát let mají ve Vroutku ještě tři ženy, té nejstarší z nich bude v letošním roce v prosinci pětadevadesát let.

Arnošt Ullmann má tuhý kořínek, zřejmě po své mamince, která se dožila 101 let. „Děda neměl lehký život. Jako Němec ze Sudet sloužil za druhé světové války čtyři roky jako strážný ve Finsku, moc o tom nikdy nemluvil. Po válce pak pracoval celý život v kamenolomu u Vrbičky,“ přiblížil jeho vnuk Karel Ullmann.

Děda je fanouškem fotbalu, rád sleduje německou a českou ligu, jeho oblíbenými kluby jsou Bayern Mnichov a Teplice. Prakticky celá Ullmannovic rodina bydlí ve Vroutku. Oba synové pana Arnošta, Karel a Rudolf, bydlí dvacet metrů od něj, a tak mladí to mají k tatínkovi a dědečkovi blízko. „Chuť k jídlu děda stále má, jídla si vybírá, kdo co vaří, tak si pak vybere, na co má chuť, a obě vnučky mu oběd střídavě nosí. Paměť slouží taky dobře,“ dodal vnuk Karel.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video