Náměstkyně školství ÚK navštívila lounské gymnázium

Lucie Steklá 2021-02-11 19:21:00

V rámci obhlídky školských zařízení v Ústeckém kraji zavítala v pátek do Loun náměstkyně pro oblast školství a sportu Jindra Zalabáková. Spolu s lounským místostarostou Milanem Rychtaříkem navštívila Gymnázium Václava Hlavatého v Lounech.

Náměstkyně se mimo jiné zajímala o stav budovy, která je jedinou budovou krajem zřizované školy v majetku města, vybavení pro studenty i pedagogy, investice, výsledky školy. ,,Nechci rozhodnutí o školách provádět tzv. od stolu. Chceme, aby děti zůstávaly v našem kraji, proto se mimo jiné zajímám i o to, jaká se spolupráce středních škol se základními,“ uvedla J. Zalabáková. Na řadu dotazů náměstkyni odpověděl ředitel školy Daniel Syrovátko. Podle ředitele je spolupráce se základními školami standardní, ve větším kontaktu jsou samo-zřejmě před přijímacími zkouškami. ,,Vážím si toho, jak základní školy své žáky připravují na zkoušky. Mohu říci, že z mé zkušenosti zájem o víceletá gymnázia je,“ řekl D. Syrovátko. Co vedení školy trápí, je stav 125 let staré budovy a právě již zmiňovaná ,,dvoukolejnost“, tedy krajská škola v městském domě. ,,Nedosáhneme tak na dotace, které kraj vypisuje. Dům je navíc památkově chráněný, což ovlivňuje případné plánované opravy,“ dodal ředitel. Při následné prohlídce školy zavedl ředitel gymnázia náměstkyni a místostarostu kromě odborných učeben či suterénu školy také do hvězdárny,  kterou škola disponuje, ale již řadu let je mimo provoz. Návštěvu J. Zalabáková zakončila na lounské radnici schůzkou se staro-stou Pavlem Jandou a místostarostou Vladimírem Honsem, kde diskuse o školském zařízení pokračovala. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video