Náměstkyně školství ÚK navštívila lounské gymnázium

Lucie Steklá 2021-02-11 19:21:00

V rámci obhlídky školských zařízení v Ústeckém kraji zavítala v pátek do Loun náměstkyně pro oblast školství a sportu Jindra Zalabáková. Spolu s lounským místostarostou Milanem Rychtaříkem navštívila Gymnázium Václava Hlavatého v Lounech.

Náměstkyně se mimo jiné zajímala o stav budovy, která je jedinou budovou krajem zřizované školy v majetku města, vybavení pro studenty i pedagogy, investice, výsledky školy. ,,Nechci rozhodnutí o školách provádět tzv. od stolu. Chceme, aby děti zůstávaly v našem kraji, proto se mimo jiné zajímám i o to, jaká se spolupráce středních škol se základními,“ uvedla J. Zalabáková. Na řadu dotazů náměstkyni odpověděl ředitel školy Daniel Syrovátko. Podle ředitele je spolupráce se základními školami standardní, ve větším kontaktu jsou samo-zřejmě před přijímacími zkouškami. ,,Vážím si toho, jak základní školy své žáky připravují na zkoušky. Mohu říci, že z mé zkušenosti zájem o víceletá gymnázia je,“ řekl D. Syrovátko. Co vedení školy trápí, je stav 125 let staré budovy a právě již zmiňovaná ,,dvoukolejnost“, tedy krajská škola v městském domě. ,,Nedosáhneme tak na dotace, které kraj vypisuje. Dům je navíc památkově chráněný, což ovlivňuje případné plánované opravy,“ dodal ředitel. Při následné prohlídce školy zavedl ředitel gymnázia náměstkyni a místostarostu kromě odborných učeben či suterénu školy také do hvězdárny,  kterou škola disponuje, ale již řadu let je mimo provoz. Návštěvu J. Zalabáková zakončila na lounské radnici schůzkou se staro-stou Pavlem Jandou a místostarostou Vladimírem Honsem, kde diskuse o školském zařízení pokračovala. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

NEXEN TIRE hledá talenty

Nabízené pozice: Operátor výroby, operátor kvality, operátor logistiky, údržbář - elektro, operátor technologie, specialista plánování výroby, operátor R&D, účetní.
Tel.: +420733123733
WWW: https://www.nexentire.com/cz/company/recruit/
E-mail: prace@nexentire.com


ELKTRIKÁŘ - INTERMONT OPATRNÝ JIRKOV

Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení, 13. a 14. plat, odměny, stravné, sick days a další benefity. Požadujeme vzdělání v oboru elektro, ŘP sk. B, NV 194/2022 (dříve vyhl. 50/78).
Kontakt: Dagmar Křížová
Tel.: 775868949
WWW: https://intermont-opatrny.cz/
E-mail: krizova@intermont-opatrny.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Rada Městyse Ročov vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY Základní školy Ročov. Bližší informace na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video