Hasiči cvičili záchranu osob na vodě a ledu

Lucie Steklá 2021-02-12 01:12:00

Na Krajské operační středisko hasičského sboru bylo oznámeno tonutí dvou osob. Naštěstí se jednalo jen o cvičení hasičů.

 Profesionální hasiči ze stanic Louny a Bitozeves cvičili v úterý 26. ledna dopoledne na rybníce u obce Lenešice. ,,Plánem prověřovacího cvičení byla záchrana osob na vodě a ledu. Cvičící jednotky použily k nácviku záchrany dvou topících se osob nafukovací člun,” uvedli hasiči. V zimním období, kdy se střídají mrazivé teploty s teplotami nad bodem mrazu ubývá na zamrzlých nádržích a rybnících ledová vrstva. Led už nemá potřebnou sílu, aby udržel člověka nebo zvíře a hrozí, že se prolomí a bruslař nebo náhodný chodec skončí v ledové vodě. Na toto nebezpečí hasiči veřejnost upozorňují každoročně. Že jsou lidé nepoučitelní, o tom svědčí nedávné pří-pady - ženy, pod níž se propadl led při procházce se psem, nebo cyklistů, kteří jeli po zamrzlém rybníku. Všichni měli štěstí, ženy si všiml kolemjdoucí muž a zavolal hasiče, cyklista, pod nímž se led prolomil, se za pomoci přátel z vody dostal. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video