Nová hala zůstává zatím zavřená. Čeká se, až skončí epidemie

Alla Želinská 2021-02-16 14:20:00

Město Podbořany převzalo od stavební firmy v polovině ledna do užívání nově vybudovanou sportovní halu za téměř 50 milionů korun. Hala vyrostla poblíž fotbalového stadionu TJ Tatran a stavěla se od léta 2019.

„Dodavatel v samotném závěru ještě vyměňoval povrchy na hrací ploše, protože původní dodávka povrchů měla vady a město je reklamovalo. Nad rámec původní dodávky stavby si město objednalo i kamerový systém. Teď už jen čekáme, až se zlepší epidemiologická situace, vláda ukončí nouzový stav a bude možné otevřít sportoviště pro veřejnost,“ uvedl Milan Ohanka, vedoucí odboru investic Městského úřadu Podbořany.

Využít halu budou moci hráči mnoha druhů především míčových sportů. Základem je hrací plocha pro florbal, ale v hale se bude hrát také sálová kopaná, házená, volejbal, basketbal či tenis. V objektu naopak nebude například posilovna či wellness. Hala je prioritně určena pro sálové míčové kolektivní sporty. Sportovci mají v nové hale připraveno i kvalitní zázemí, například šest šaten, moderní sprchy a sociální zařízení.

O stavbě haly město uvažovalo čtrnáct let. Po celou tu dobu byli a stále jsou i kritici této stavby. Údajně je pro město Podbořany zbytečná. „Další zbytečné vyhozené peníze. Chtělo by to se zamyslet, co skutečně naše malé město potřebuje, a co už je nad rámec,“ vyjádřil se například M. Dlouhý z Podbořan. „Sportovní hala se technicky řeší z vůle zastupitelů od roku 2006 v rámci plánů na celkovou modernizaci areálu TJ Tatran, který město převzalo do svého majetku. Fotbalové hřiště bylo vybaveno závlahou. Bylo provedeno vylepšení staré haly, výměna kotle, opravy střechy, odvodnění budovy. Byly postaveny nové tenisové a volejbalové kurty, dnes již zaniklá U-rampa. Město odkoupilo kuželnu s restaurací. Teď převzalo i novou halu,“ argumentuje tajemník podbořanské radnice Martin Gutzer.

Jak bude město provozovat halu dál? „Určitě nikdo neočekává, že bude zisková, stejně jako to neočekáváme u domova pro seniory, u provozu knihovny, u provozu veřejného osvětlení nebo koupaliště. Města a obce nejsou obchodní společnosti, nejsou tu k tomu, aby vytvářely zisk, ale musí se starat o možnosti vyžití a kvalitního života pro své obyvatele. Hledáme nějakého nájemce, který by halu efektivně řídil a provozoval s příspěvkem od města, jako to máme třeba v případě koupaliště. Jestli se to podaří, to se teď těžko odhaduje, vzhledem k situaci s covidem. Před epidemií covidu se ale městu ozývali zájemci, kteří nabízeli provozovat halu,“ dodal tajemník.

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video