Plavecké závody v nové hale se mohou konat díky mobilnímu molu

Lucie Steklá 2021-02-17 15:57:00

Louny (lus) Novou plaveckou halu si návštěvníci zatím moc neužili. Veřejnost ji mohla kvůli covidovým opatřením navštívit od jejího otevření 11. září jen po dobu osma-dvaceti dní. Kdy se bazény budou moci otevřít, zatím není jasné. V Lounech navíc hrozilo, že se v bazénu nebudou moci pořádat plavecké závody na krajské úrovni. Pořádání neoficiálních, místních a jiných závodů by tímto omezeno nebylo.

Závodním plavcům vadí na novém bazénu několik věcí, tou nejzásadnější bylo to, že jeho část u prosklené stěny budovy je do oblouku. To technická pravidla pro konání závodů neumožňují nebo s tím spíše ani ne-počítají. Plavci proto požadovali, aby se prostor při závodech alespoň provizorně zakryl. „Bohužel, bez určité úpravy bazénu, by se závody na krajské úrovni se v Lounech pořádat nemohly,“ uvedla předsedkyně krajské organizace Českého svazu plaveckých sportů Gabriela Soukupová. ,,Rozhodčí se musí při závodech pohybovat podél bazénu. Musí sledovat plavce, ne to, kam šlape, aby nespadl do vody,“ vysvětlila Soukupová důvody nutné změny.

Řešením, které předsedkyně krajské organizace plaveckých sportů radnici doporučila loni v červenci, bylo pořízení lávky nebo mola, které by zakrylo oblouk v bazénu v místech, v místě, kde do něj vedou schody. ,,Nyní již máme oficiální stanovisko svazu. Bude se zakupovat mobilní pochozí lávka nutná k uspořádání závodů,“ řekla ředitelka Lounské správy plaveckých areálů Andrea Kuďousková. S navýšením investičního příspěvku organizaci o částku 200 tisíc korun na úpravu bazénu z Fondu pro sport souhlasili závěrem ledna lounští radní.

Ve staré plavecké hale se plavecké závody konaly pravidelně a vždy se setkaly s kladným ohlasem ze strany závodníků a jejich týmů. V případě konání závodu je nutné v hale vytvořit vhodné zázemí pro 150 a dvě stě plavců. To by mohlo znamenat například vypuštění brouzdaliště, které se nachází hned vedle plaveckého bazénu, neboť okolo bazénu není dostatek prostoru pro přípravu plavců na závod.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video