Přichází obleva: pozor na padající sníh ze střech, zamrzlé vodní plochy nejsou bezpečné

Lucie Steklá 2021-02-17 12:34:29

Středeční ráno s sebou přineslo na řade míst republiky i okresu Louny ledovku na silnicích, kterou vystřídala obleva. Pozor si dávejte na padající sníh ze střech. Zamrzlé rybníky a vodní nádrže také nejsou bezpečné!

Potvrdily se tak předpovědi meteorologů, že tuhé mrazy z posledních několika dní vystřídá obleva. Vzrostlo tak riziko pádu tajícího sněhu ze střech domů a tajících rampouchů z okapů. Nebezpečnými se stávají také vodní plochy, které v minulých dnech sice dostatečně zamrzly, ale dnešní oblevou led taje. 

Výstrahu před vstupem na rybníky či vodní nádrže tak vydávají obce či hasiči. Upozornění pro občany vydali například hasiči v Lenešicích: ,,Led na místním rybníce již není bezpečný a hrozí propadnutí. Prosíme, nevstupujte na led. Padající sníh ze střech může ohrozit zdraví a život. Za bezpečný stav a údržbu střech zodpovídají výhradně majitelé objektů."  Hasiče v Postoloprtech dopoledne zaměstnal padající sníh ze střechy tamní základní školy. 

Dopravu ráno v České republice komplikovala ledovka, problémy působila zejména na severu a východě Čech a na Moravě. Policie řešila desítky nehod. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před mrznoucím deštěm a ledovkou platila od úterní noci do středečního dopoledne. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video