Přichází obleva: pozor na padající sníh ze střech, zamrzlé vodní plochy nejsou bezpečné

Lucie Steklá 2021-02-17 12:34:29

Středeční ráno s sebou přineslo na řade míst republiky i okresu Louny ledovku na silnicích, kterou vystřídala obleva. Pozor si dávejte na padající sníh ze střech. Zamrzlé rybníky a vodní nádrže také nejsou bezpečné!

Potvrdily se tak předpovědi meteorologů, že tuhé mrazy z posledních několika dní vystřídá obleva. Vzrostlo tak riziko pádu tajícího sněhu ze střech domů a tajících rampouchů z okapů. Nebezpečnými se stávají také vodní plochy, které v minulých dnech sice dostatečně zamrzly, ale dnešní oblevou led taje. 

Výstrahu před vstupem na rybníky či vodní nádrže tak vydávají obce či hasiči. Upozornění pro občany vydali například hasiči v Lenešicích: ,,Led na místním rybníce již není bezpečný a hrozí propadnutí. Prosíme, nevstupujte na led. Padající sníh ze střech může ohrozit zdraví a život. Za bezpečný stav a údržbu střech zodpovídají výhradně majitelé objektů."  Hasiče v Postoloprtech dopoledne zaměstnal padající sníh ze střechy tamní základní školy. 

Dopravu ráno v České republice komplikovala ledovka, problémy působila zejména na severu a východě Čech a na Moravě. Policie řešila desítky nehod. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před mrznoucím deštěm a ledovkou platila od úterní noci do středečního dopoledne. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video