Přijďte podpořit nemocnici do Senátu

Veronika Salášková 2012-05-18 02:14:00

Žatec – Obyvatelé lounského okresu už podpořili zachování dětského a gynekologicko-porodnického oddělení žatecké nemocnice podpisem petice. Nyní budou mít příležitost postavit se za ně a říct svůj názor na veřejném slyšení v senátu. To se bude konat 22. května od 10 hodin ve Valdštejnském paláci v Praze. Výstupy z tohoto jednání budou tvořit podklad pro rozhodnutí senátu ve věci petice za záchranu obou oddělení.

Zahájení a úvodní slovo pronese Marcel Chládek, senátor za okresy Louny a Rakovník. Po něm vystoupí zástupci petentů starostka Žatce Zdeňka Hamousová, ředitel nemocnice Čestmír Novák, mluvčí petičního výboru Petr Antoni a člen petičního výboru Erich Knoblauch. Svou řeč by měl přednést také ministr zdravotnictví Leoš Heger a ředitel VZP Pavel Horák, ředitel krajské pobočky VZP Petr Veselský a hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. Poté bude následovat diskuze, v níž dostanou prostor k vyjádření i přítomní občané.
„Petiční výbor proto vyzývá zájemce o účast na jednání v senátu – Přijeďte! A podpořte naši nemocnici svou účastí na této akci. Vyslechněte argumenty a případně se zapojte do diskuze,“ pozval občany lounského okresu na jednání Petr Antoni. Do prostor hlavního jednacího sálu senátu se dostanou z ulice Valdštejnská, vchod „A“ do senátu parlamentu ČR. Spojení sem vede metrem ze stanice Malostranská na trase A. Ke vstupu do senátu na toto veřejné slyšení je potřeba pouze mít s sebou platný doklad totožnosti.
Petice za zachování dětského a gynekologicko-porodnického oddělení, jimž VZP nechce od roku 2013 prodloužit smlouvu na úhradu zdravotní péče, slavila velký úspěch. Podepsal ji téměř každý třetí dospělý obyvatel okresu Louny.

 

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video