FOTOGALERIE: Krásná zima vytáhla lidi ven - vyrazili na sníh i na led

Alla Želinská 2021-02-24 01:20:00

Po distanční výuce hop do stopy... Na kopec do zámeckého parku... Schillerův park sjíždějí děti... Bruslení u vodojemu... Z Blšan do Siřemi na běžkách... Bobovačka pod kostelem.

Martina Myšková z Buškovic je učitelka a ráda sportuje. Běžky v těchto zasněžených dnech pro ni byly jasnou volbou. Ať už v okolí Buškovic, nebo kousek dál. „Buškovickou magistrálu vyšlápli místní, není to skútrem, ale také super. V pátek jsme poprvé vyzkoušeli i okruh projetý Štorkovic skútrem z Buškovic do Hluban… bylo to skvělý. Díky za upravenou trať! Běžkujeme celá rodina – manžel Martin a kluci – Pepča, Vojta a Martin,“ uvedla Martina.

Daniel Barták ze Pšova spolu se svými sestrami Nikčou a Míšou rádi bobují, sáňkují i koloběžkují! „Dnešní den jsme strávili zase v Krásném Dvoře. Je tam super kopec!” hlásil Dan předminulý čtvrtek. Sníh si v posledních dnech užili také na Rubínu, Andělské hoře nebo na Měděnci. 

Velmi frekventovaným místem byl v minulých dnech Schillerův park v Podbořanech, kam míří rodiče s dětmi, aby si užili zasněžené kopce. Zasáňkovat se vydali na Valentýna také sourozenci Vašek, Martin a Marek Repkovi z Podbořan. „Rádi chodíme s dětmi sem, a také za koupaliště,” říká maminka Zdeňka Repková. Zasněžené kopce podbořanského parku děti sjíždějí na bobech, sáňkách, plastových lopatách, „pekáčích” či jen na igelitkách naplněných sněhem. Hlavně že to jede! 

„Jaký si to uděláš, takový to máš,” řekl si Jiří Fišer a šel v sobotu ráno připravit led na rybníčku u městského koupaliště v Podbořanech, aby si odpoledne mohl zabruslit a zahrát hokej se synem Jirkou. Bydlí jen kousek a pořádně zamrzlá vodní plocha téměř „u baráku” se nabídla jako dobrá alternativa zavřeného kluziště. 

Rodina Skalických z Blšan vyrazila v uplynulých dnech na běžkařský výlet do nedaleké Siřemi a zpět. „Bylo to super!” pochvalovali si. 

Zimní nadílka v Podbořanech nadchla v uplynulých dnech hlavně děti. Stavěly sněhuláky, bobovaly na kopci pod kostelem i u fary, sáňkovaly s rodiči, na vycházkách pozorovaly a užívaly si zasněžené město. 

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video