Za zničené silnice mohou špatně zoraná pole

Veronika Salášková 2012-05-20 00:21:00

Žatecko – Opravy povrchu probíhají v současné době na silnici II/250 mezi obcemi Staňkovice a Bitozeves na dvou úsecích. Silnice je částečně uzavřená, dopravu zde řídí semafory. Důvodem opravy první části je deformace vozovky díky extrémnímu zatížení dopravou. Další správka probíhá v úseku silnice, kde již byla prováděna sanace podkladních vrstev komunikace a nový povrch v květnu 2009. Tehdy se zde po prudkých deštích utrhla část svahu.

„Důvodem oprav je zatížení silnice srážkovými vodami z výše položených polí a také jejich nesprávný způsob orby. Dochází pak k zasakování vody pod již provedenou sanaci a následně k deformacím na vozovkovém krytu,“ sdělila tisková mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Hanáčková. Práce by měly být dokončeny v průběhu května. Kraj za ně zřejmě nebude muset nic platit. „Momentálně se jedná o uznání reklamace,“ dodala Hanáčková.

 

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video