Lounský FK se zapojil do projektu Fevoluce - za fotbal bez korupce

Lucie Steklá 2021-02-25 19:08:00

Louny (lus) Změň svůj okres, změníš český fotbal. Tak zní motto nového projektu, který si vzal za cíl změnit fotbal tak, abychom z něj zase měli radost, neboli fotbalovou (r)evoluci.

Projekt Fotbalová evoluce znamená svobodu okresní kopané v jejím rozhodování. ,,Chraňte a pečujte o své kluby, své hráče a děti v okrese, a bojujte za lepší podmínky. Už žádné dohody o menším zlu. Věříme, že body našeho programu pro okresní fotbal vás před volbami mohou inspirovat,“ říká fotbalista Vladimír Šmicer, který je jednou z tváří projektu.

A právě Vl. Šmicer se minulou sobotu sešel se zástupci Fotbalového klubu Louny, spolu s další tváří projektu Rudolfem Řepkou, ředitelem fotbalových Teplic. Ten mimo jiné podotkl, že když dokáží změnit okresy a kraje, tak čistý fotbal dokážou ohlídat. Té-matem setkání byly změny v českém fotbalu, tzv. době ,,poberbrovské“. Fotbalová evoluce necílí na profesionální fotbal, z prvoligových klubů ji podporují právě FK Teplice, a také Bohemians Praha, FC Opava a Dukla Praha.

Zástupci fotbalových klubů si vyměnili ne-jen názory, ale podělili se také o zkušenosti, které mají okresní fotbalové svazy v současné době. Setkání se uskutečnilo z iniciativy lounského fotbalového klubu. ,,S Vláďou Šmicerem jsem se spojil telefonicky a pozval ho do Loun. Řekli jsme si vše o evoluci, jaké změny český fotbal po zatčení pana Berbra čekají. Chobotnice, která fotbal ovládala, dostala trhlinu a nyní je čas na změnu, kterou to už chtělo. Louny se ztotožňují s Teplicemi, které změnu podporují. Svůj postoj jsme po zatčení Berbra vyjádřili i v tisku,“ řekl manažer lounského klubu Tomáš Beneš. Podle jeho slov je Ústecký kraj ,,docela berbrovský“ a velké kluby snahu o změnu moc nepodporují. ,,Setkáním jsme chtěli iniciativě vyjádřit podporu,“ dodal.

Fotbal začíná u okresů, které mohou ovlivnit, kdo bude zvolen na republikové. Lounský fotbalový svaz je podle zástupů lounského FK v pořádku.

,,Jsme zatím asi jediný okres v kraji, který Fotbalové evoluci vyjádřil podporu a snaží se budoucnost fotbalu ovlivnit. V současné době hledáme vhodného kandidáta na předsedu okresního fotbalového svazu, neboť jeho dlouholetý předseda Miloslav Sklenka, vhledem ke svému věku, ve funkci končí. Volby mají proběhnout 10. dubna,“ řekl T. Beneš.

Zástupci klubů, podporujících Fotbalovou evoluci, se shodují, že český fotbal není špatný, má dlouholetou tradici i vynikající práci s mládeží. Problém je ale postavení fotbalových sudí, kteří na fotbal vrhají špatné světlo. V nižších soutěžích to pak má vliv na sponzory klubů. Ti se poté podle V. Šmicera od fotbalu odvracejí. Na schůzce se přítomní shodli, že důležitá je práce s mládeží, mít více odchovanců v klubech, s čímž souvisí návštěvnost utkání i zájem o fotbalové dění. Peníze od sponzorů se poté mohou shánět snadněji. ,,Když nebudeme nic dělat, tak se nic nestane a fotbal se dál neposune,“ uzavřel T. Beneš. Nový projekt chce pomoci právě klubům v okresech, říci jim, co mohou ovlivnit. Lounský klub chystá na konec března schůzku se zástupci klubů z okresu Louny, kde by představil své záměry. I na tuto schůzku by zástupci Fotbalové evoluce měli dorazit, aby své cíle představili.

Sobotní schůzka se uskutečnila v prostorách generálního partnera FK Louny, společnosti Seko Louny. Postoje fotbalového klubu zastává i majitel společnosti Vlastimil Sedláček. „Když jsme začínali spolupráci s firmou Seko, přišel za mnou pan Sedláček a řekl: ,,Pavle, neexistuje, abych se dozvěděl, že uplácíš rozhodčí. Hrajeme tedy čistý fotbal.“ Situace na svazu je taková, jakou si ji udělaly kluby. Fotbal je až za byznysem funkcionářů,“ řekl předseda FK Louny Pavel Domecký.

Jedním z hesel, kterým se Fevoluce řídí je: ,,Postupy a sestupy, ať jsou pouze a jen výsledkem sportovní snahy. Přesvědčme obec nebo město, že není důležitá úroveň soutěže ale atmosféra, poctivost, zábava pro místní obyvatele a tím pádem i jejich angažovanost.”


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video