Úvod   /   Zprávy   /   Zabalí to pod zámkem

Zabalí to pod zámkem

Jan Vnouček 2012-05-28 00:23:00

Krásný Dvůr – Nový živičný povrch by měla dostat  krásnodvorská ulice pod zámkem. Konkrétně jde o její horní část, kde není dlažba a kde je vozovka ve špatném stavu. Rekonstrukce čeká také starý chodník u potoka Leska z návsi k panelovým domům.  Obě investiční akce jsou rozpočtované na letošní rok a realizuje je společnost Herkul.

S opravou  místní komunikace by měla podle plánu začít do konce května. „Oslovili jsme tamní obyvatel, aby si dali pryč auta a překryli si ploty. Naši pracovníci silnici čistí od prorůstající zeleně a hasiči ji pak pomůžou umýt vodou, aby  byla připravená. Herkul ji pak asi ještě vyfrézuje a položí na ni novou pěticentimetrovou vrstvu balené,“ seznamoval minulý týden s postupem prací starosta František Kuna. Podařilo se mu také vyjednat přijatelnou cenu. „Původní nabídky zněla na 600 tisíc, ale to je pro nás moc drahé. Všechny zbytné práce jako odvoz sutě a podobně si zajistíme sami, takže jsme cenu srazili na 360 tisíc bez DPH,“ pochlubil se.
Podobně by rád ušetřil i při opravě chodníku, proto místo drahé zámkové dlažby nakonec bude pravděpodobně použit asfaltový povrch. O ceně se bude ještě jednat. „Naše představa byla 150 tisíc, tak uvidíme,“ dodal Kuna.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video