Úvod   /   Zprávy   /   Obyvatel Jirkova ubývá

Obyvatel Jirkova ubývá

Redakce 2021-04-16 07:49:00

JIRKOV (r) — Lidí v Jirkově stále mírně ubývá, což je trend, který trvá už celou řadu let. Jak minulý týden informovala jirkovská radnice, počet obyvatel vloni poklesl pod hranici 20 tisíc.

Podle posledního sčítání žilo na konci roku 2020 ve městě 19 975 obyvatel. To je o 35 občanů méně než ve stejném období roku 2019. Uvedené součty zahrnují i cizince s trvalým nebo přechodným pobytem — těch bylo v loňském roce na území města 914, tedy necelých pět procent. Loni se narodilo 186 Jirkovanů a 210 jich zemřelo. Do města se během uplynulého roku přistěhovalo 550 lidí a 643 se jich odstěhovalo.

Foto: Archiv

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Oslava 101. narozenin paní Věry Skořepové

Ve čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.

Přehrát video
Johannes Brahms - Uherský tanec č. 5 na Vánočním koncertě

Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus

Přehrát video