Nakažených ubývá, ulevilo se i chomutovské nemocnici

Tomáš Skřipský 2021-04-21 07:42:00

CHOMUTOV (tz, tos) — Možná na dlouhou dobu naposledy se ve středu minulého týdne sešli členové Krizového štábu města Chomutova. Jednání se zúčastnili zástupci vedení města i magistrátu, zástupce Nemocnice Chomutov, Městské policie Chomutov, Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru a Krajské hygienické stanice. Další jednání Krizového štábu Chomutova se bude konat dle aktuální potřeby.

„Dobrou zprávou je, že situace se zlepšuje. Ubývá počet nově nakažených i počet hospitalizovaných v nemocnici,“ řekl na úvod středeční schůzky primátor Chomutova Marek Hrabáč. Jeho slova potvrdil i primář Michal Zeman, který obeznámil všechny přítomné s aktuální situací v chomutovské nemocnici. „Aktuálně je v chomutovské nemocnici hospitalizováno 53 pacientů, z toho 9 na oddělení JIP a z nich 5 na umělé plicní ventilaci. Nárůst nakažených, kteří potřebují hospitalizaci, značně klesl, což se projevilo po dlouhé době i na personálu nemocnice, kterému se značně ulevilo.“ Obsazenost covidových lůžek v chomutovské nemocnici byla nižší než v předminulém týdnu, přičemž nemocnice disponuje třemi covidovými odděleními. V době vrcholící pandemie fungovala v nemocnici oddělení čtyři a pacientů zde bylo hosdpitalizováno až 86, což byl i celkový počet covidových lůžek.

Očkovací centrum Nemocnice Chomutov funguje nadále bez problémů a v nejbližších dnech je očekávána další dávka očkovacích látek. „Tento týden máme přislíbeno 1400 vakcín na proočkování první dávky a v příštím týdnu by nám měl být doručen stejný počet. Tím by se situace s očkováním v našem okrese měla výrazně zlepšit,“ uvedl primář Zeman.

Vzhledem k ukončení nouzového stavu pozbyla platnosti řada opatření.

Otevřeny tak například budou dosud uzavřené sportovní a volnočasové areály. „Dost jsme o tom diskutovali už před týdnem, všichni jsme příznivci volného pohybu a sportování. Zejména na otevření areálu Domovinka se těší mnoho rodičů a dětí už několik týdnů. Věřím, že i tak všichni přistoupí k hromadnému setkávání obezřetně a s respektem ke stále ne úplně skončené epidemii,” řekl na závěr primátor Hrabáč.

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video