Poznámka Pavla Macáka: Ředitelská olympiáda

Pavel Macák 2012-05-26 00:43:00

Tak to je mazec, mohlo by se říci v souvislosti s vyhlášenými konkurzy na místa ředitelů mateřských a základních škol v Lounech. Rada města se rozhodla v souvislosti s novým školským zákonem, že nebude dělat rozdíly, jestli ten či onen ředitel má na svém místě zůstat i na dalších šest let, což je stanovená doba pro funkční období ředitele školy, a šmahem vzala jistoty všem. 

Těm dobrým, těm méně dobrým, těm neschopným i těm, kteří to mají třeba za pár do důchodu a ve funkci ředitele poctivě pracovali i několik desítek let. To pochopitelně v řadách ředitelů vyvolalo velkou nespokojenost a paniku. Někteří rovnou prohlásili, že půjdou raději do důchodu, než aby se o ředitelské křeslo s někým prali, na jiné dolehla uražená ješitnost a ti rozumnější se vrhli na vyplnění konkurzem požadovaných dokumentů. Drtivá většina to ovšem vzala jako velkou nespravedlnost. Nejjednodušší to patrně bude při konkurzech na ředitelky šesti mateřských škol. Do těch se přihlásilo v pěti školkách vždy jen po jedné uchazečce a v jedné školce jsou o ředitelování dvě zájemkyně. Mnohem větší nával je na ředitele základních škol. Do konkurzu se na ZŠ J. A. Komenského hlásilo pět uchazečů, ale jeden byl pro nesplnění požadavků vyřazen, ředitelovat na ZŠ 28. října chce pět, na Přemyslovců tři, stejně jako na Prokopa Holého, dva na Školní a jeden na ZUŠ. Konkurzní komise mají nové ředitele vybrat na začátku června, aby 13. června mohla rada města nové ředitele, kteří nastoupí 1. srpna, schválit. Věřme, že konečné rozhodnutí bude především ve prospěch dětí.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video