Poznámka Pavla Macáka: Ředitelská olympiáda

Pavel Macák 2012-05-26 00:43:00

Tak to je mazec, mohlo by se říci v souvislosti s vyhlášenými konkurzy na místa ředitelů mateřských a základních škol v Lounech. Rada města se rozhodla v souvislosti s novým školským zákonem, že nebude dělat rozdíly, jestli ten či onen ředitel má na svém místě zůstat i na dalších šest let, což je stanovená doba pro funkční období ředitele školy, a šmahem vzala jistoty všem. 

Těm dobrým, těm méně dobrým, těm neschopným i těm, kteří to mají třeba za pár do důchodu a ve funkci ředitele poctivě pracovali i několik desítek let. To pochopitelně v řadách ředitelů vyvolalo velkou nespokojenost a paniku. Někteří rovnou prohlásili, že půjdou raději do důchodu, než aby se o ředitelské křeslo s někým prali, na jiné dolehla uražená ješitnost a ti rozumnější se vrhli na vyplnění konkurzem požadovaných dokumentů. Drtivá většina to ovšem vzala jako velkou nespravedlnost. Nejjednodušší to patrně bude při konkurzech na ředitelky šesti mateřských škol. Do těch se přihlásilo v pěti školkách vždy jen po jedné uchazečce a v jedné školce jsou o ředitelování dvě zájemkyně. Mnohem větší nával je na ředitele základních škol. Do konkurzu se na ZŠ J. A. Komenského hlásilo pět uchazečů, ale jeden byl pro nesplnění požadavků vyřazen, ředitelovat na ZŠ 28. října chce pět, na Přemyslovců tři, stejně jako na Prokopa Holého, dva na Školní a jeden na ZUŠ. Konkurzní komise mají nové ředitele vybrat na začátku června, aby 13. června mohla rada města nové ředitele, kteří nastoupí 1. srpna, schválit. Věřme, že konečné rozhodnutí bude především ve prospěch dětí.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video