Nainstalovali nové naučné tabule o čs. opevnění

Redakce 2021-04-23 08:00:00

CHOMUTOVSKO (tz, tos) — Dvě nové naučné tabule instalovali minulý týden na Chomutovsku přátelé vojenské historie z Muzea čs. opevnění z let 1936–1938 Na Kočičáku.

První byla ve středu tabule u Černovic, která se věnuje opevnění v okolí obce v roce 1938. Tabule má stanoviště u objektu nového typu K51/4/A–180 v sousedství železniční trati Chomutov — Vejprty. Jako druhá proběhla instalace tabule na Kamenném Vrchu, kterou členové muzea uskutečnili uplynulou sobotu. Na tabuli je mnoho dosud nepublikovaných fotografií právě z Kamenného Vrchu a okolí z roku 1938. „Ve spolupráci s naším městem neustále pracujeme na rozšiřování naší naučné stezky čs. opevnění na Chomutovsku. Poděkování za realizaci patří městu Chomutovu, obci Černovice, Lesům ČR, firmě Advercom a Vavřinci Bezděkovi,“ prohlásil za muzeum Na Kočičáku předseda spolku Jiří Piramovský.

Foto: Muzeum na Kočičáku (2×)

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video