V nevyužívané budově vznikají nové obecní byty

Hedvika Mašková 2021-04-23 09:30:00

Bytů je málo a žádostí o bydlení hodně. Liběšice se proto rozhodly navýšit svůj bytový fond a v prostorách bývalého zdravotnického střediska od loňského léta budují čtyři nové byty. Nevyužívaná budova nyní prochází celkovou rekonstrukcí. Do konce letošního června by však mohly být práce již ukončené.

V domě na návsi v Liběšicích vznikají v současnosti čtyři bytové jednotky, jedna garsoniéra a tři byty s dispozičním řešením 2+kk. Půjde o byty ve vlastnictví obce, které budou následně nabízené k pronájmu. Aktuálně má obec Liběšice ve svém majetku devět obecních bytů.

,,Na obci máme asi čtrnáct žádostí o byt. Budoucí nájemníky do nových bytů tedy vybereme na základě porady s kolegy zastupiteli. Rád bych, aby byt dostali ti, kteří ho skutečně potřebují, jako například rodiny s dětmi nebo místní občané, kterým tak pomůžeme. Byt můžou dostat ale i občané odjinud, máme zájem o nárůst obyvatelstva,“ vysvětlil, jak bude s byty naloženo po jejich zkolaudování, starosta obce Liběšice Petr Valenta.

Rekonstrukce bývalého zdravotnického střediska probíhá od léta minulého roku. Hotovo by podle starosty mohlo být do konce letošního června. Kompletní přestavba by se tak mohla zvládnout přesně za rok.

,,Právě probíhají zednické práce, ale ještě nás čekají rozvody odpadů a zabudování septiku. Bude se rovněž zprovozňovat tepelné čerpadlo, jelikož všechny byty budou mít podlahové vytápění,“ prozradil liběšický starosta Petr Valenta a doplnil: ,,Budova vlastně prošla generální úpravou. Jediné, co bylo zachováno, byly čtyři obvodové zdi. Vnitřek domu se dělal celý nově od podlahy až po strop. Nová je rovněž střecha i okna.“

Finance na rekonstrukci budovy putují z našetřených obecních peněz. Liběšice se tedy nerozhodly vydat cestou dnešních oblíbených dotací. ,,V případě získání dotace bychom museli garantovat sociální byty, což jsme nechtěli. Práce na objektu probíhají částečně dodavatelsky a částečně svépomocí. Ruku k dílu přiložili rovněž zaměstnanci obce. Původně jsme chtěli zvolit firmu. Sešly se nám tři nabídky, které se nám jednak zdály předražené a jednak nesplňovaly naše podmínky. V rámci úspor jsme se proto rozhodli pro zmíněný kompromis a máme pocit, že tím stavbu výrazně zlevníme,“ pochvaloval si při našem setkání Petr Valenta.

Popiska foto: Rekonstrukce bývalého zdravotnického střediska v Liběšicích pokračovala v minulých týdnech zednickými pracemi. My jsme řemeslníky Pavla Huttera a Michala Postředníka naším redakčním fotoaparátem zachytili při nanášení penetrace pod fasádní omítku. Vrchní část průčelí budovy se ale již začíná pěkně vybarvovat. 

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video