Předškoláci, žáci speciálních škol a prvního stupně škol základních se vrátili do lavic

Lucie Steklá 2021-04-20 19:57:00

Povinné testování, pro děti ve školách také minimálně chirurgické roušky, navíc výuka rotačně – týden ve škole, týden na distanční výuce.

Předškoláci v mateřinkách, které jsou otevřeny také pro děti, jejichž rodiče pracují ve zdravotnických či sociálních službách, roušky mít nemusí. V pondělí 12. dubna se tak otevřely dveře Mateřské školy ve Hřivicích. Tento školní rok školku navštěvuje devět předškoláků, v pondělí jich dorazilo sedm a spolu s nimi dvě děti, jejichž maminky pracují ve zdravotnictví. 

Prezenční výuka na prvních stupních základních škol probíhá rotačně, týden jsou žáci zpět ve školních lavicích, týden se učí doma distančně. Podmínkou návratu dětí do škol jsou antigenní testy, které se provádějí ve škole dvakrát týdně. Problém s testováním ve školách na Lounsku nemají. Například v Černčicích (na snímku žáci 4. B) nastoupit do školy odmítlo minimum dětí. První stupeň tam navštěvuje 164 žáků. ,,Mohu říci, že mě překvapilo mě, jak jsme návrat dětí a testování zvládli,” řekl ředitel školy Jan Krtička. Problém nebyl například ani na ZŠ P. Holého v Lounech, kde rodiče do školy kvůli povinnému testování neposlali jen sedm žáků prvního stupně.                                                                   

K prezenční výuce se od poloviny dubna vrátili také žáci základních uměleckých škol. S možností výuky jeden na jednoho byly umožněny také individuální konzultace. ,,Výuka je umožněna především v hudebním oboru. Hodiny hudební nauky probíhat nebudou, žákům jsou nabídnuty termíny pro individuální konzultace, zvláště pro žáky prvních ročníků a ty, kteří cítí, že je jim takových konzultací potřeba,“ uvedl ředitel lounské ZUŠky Petr Novotný. ,, Moc si vážíme toho, že jste s námi došli až sem a těšíme se na příští tý-den, kdy se, alespoň zčásti, přeneseme z digitálního světa zpět do osobního kontaktu!“ dodal ředitel. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video