Školka ve Hřivicích po rekonstrukci: velká kuchyň, ložnice pro děti i barevná fasáda

Lucie Steklá 2021-04-21 11:18:00

Hřivice (lus) Mateřinka ve Hřivicích, která byla postavena bezmála před čtyřiceti lety, prošla v minulém roce kompletní rekonstrukcí. Tu urychlila první vlna epidemie koronaviru. ,,Původně byla plánována na dvouměsíční letní volno, ale protože bylo vyhlášeno opatření proti virové nákaze a školka se uzavřela, mohlo se začít s celkovou rekonstrukcí dříve.

Všichni zaměstnanci školky, jejich rodinní příslušníci a místní hasiči museli vše vystěhovat. S odvozem nám pomohl obecní úřad a zemědělské družstvo Hřivice zapůjčením traktorů s povozem,“ přiblížila rekonstrukci školky ředitelka Ivana Kubátová s tím, že společně odvozili na sedmdesát beden, dvacet krabic a patnáct pytlů hraček, kuchyňského nádobí, drogérie, ložního prádla a nábytku do náhradních prostor v bývalé základní škole.

Interiéry školky se, hlavně v druhé polovině budovy, celé zrenovovaly a byla změněna dispozice místností. Celá budova dostala zateplení a barevnou fasádu. ,,Nainstalováno bylo nové tepelné čerpadlo, které nám školku vyhřívá, provedla se výměna elektrického vedení, rekonstrukcí prošlo sociální zařízení pro děti i zaměstnance v celém objektu. Naše paní kuchařka má rozšířenou kuchyň s novou kuchyňskou linkou. Zaměstnanci mají konečně svoji šatnu, děti stálou ložnici s lehátky a místnost, která se bude používat i jako tělocvična. Tu využíváme v rámci celoročního projektu ,,škola sportu“,“ přiblížila průběh rekonstrukce ředitelka. Podlahy a stropy v celém vnitřním prostoru byly zatepleny.

Místnosti mají nové linoleum a výmalbu. V šatně dětí navíc zmizela velká elektrorozvodná skříň, která byla nahrazena menší a modernější skříňkou. U vstupu do budovy jsou nové dveře, které nahradily staré hliníkové, návštěvy do školky pouští nový elektronický vrátný.

Když se loni v červnu mohly děti do školek vrátit, fungovala ta hřivická v provizorních prostorách a v nouzovém režimu v obřadní místnosti tamního obecního úřadu. Mateřinku tehdy navštěvovalo osm dětí rodičů, kteří museli chodit do práce. Vícepráce na rekonstrukci školky oddálily její otevření do 21. září, ale na nové prostory se všichni těšili. ,,Musím poděkovat rodičům za jejich trpělivost a ochotu při samotném úklidu. Všem zaměstnancům školky patří největší díky za jejich obětavost a pracovní nasazení, stejně jako zřizovateli školky, že se pustil do tak náročné rekonstrukce,“ vyjádřila své díky I. Kubátová. Obecní úřad Hřivice využil k rekonstrukci budovy mateřské školy dotačního programu ministerstva pro míst-ní rozvoj a kotlíkové dotace. Rekonstrukce si vyžádala náklady ve výši přibližně čtyř milionů korun. ,,Ať školka nadále slouží dětem a jejím rodičům a s maskotem školky - čápem, kterého máme ve znaku, je nová budova plná dětského smíchu a radosti,“ uzavřela ředitelka.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video