Pohled na fungování měst v 21. století nabídne online diskuze s architektem

Lucie Steklá 2021-04-21 12:00:43

Online diskuze s architektem přiblíží města zblízka. Ve středu 21. dubna ji pořádá projekt regionálního rozvoje Místa zblízka, který již čtvrtým rokem působí na Lounsku, Podbořansku, Sokolovsku a Ašsku.

Chcete poznat města zblízka? Diskuze s architektem Petrem Leškem vám to umožní i na dálku.

Udělat nákup, prodat své výpěstky, zajít si ke kadeřnici, do knihovny, na mši nebo do skateparku. Ač se využití měst mění, stále zůstávají centry pracovního, kulturního i společenského života regionů. Jak by měla města fungovat v jednadvacátém století? To se dozvíte ve středu 21.dubna ve 20 hodin v online přednášce a diskuzi s architektem Petrem Leškem z ateliéru Projektil.

Diskuzi pořádá projekt regionálního rozvoje Místa zblízka, který už čtvrtým rokem působí na Lounsku, Podbořansku, Sokolovsku a Ašsku. „Celou dobu jsme se snažili se s lidmi potkávat. Pořádali jsme diskuze nad palčivými tématy, veřejná setkání občanů, zastupitelů a architektů na místech, která potřebovala změnu, exkurze městy i krajinou. Teď není nic z toho možné, a tak jsme se rozhodli se s místními setkat alespoň virtuálně. S menšími a středními městy dlouhodobě spolupracujeme a víme, jak důležitou funkci v regionech zastávají. Proto chceme nadhodit debatu o jejich podobě a motivovat občany a radnici ke spolupráci“, vysvětlila nám lounská komunitní koordinátorka, Tereza Konrádová.

Architekt a písecký rodák Petr Lešek z ateliéru "Projektil architekti" se dlouhodobě věnuje péči o prostředí malých a středních měst. Projektil má za sebou mimo jiné revitalizaci centra Slivence, část nábřeží Ohře v Kadani, proměnu kostela a zahrad v Chrudimi, komunitní centrum v Mnichově Hradišti nebo pavilon základní školy v Líbeznici. V přednášce představí nejen úspěšné transformace, ale i místa, která svůj současný potenciál ještě nerozvinula.

Přednáška je zdarma, odkaz k připojení naleznete na facebookové události fb.me/e/hEyrz5qSd, případně si o něj napište na adresu terezazblizka@gmail.com


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Truhlář - Výroba nábytku, Jimlín

Podmínkou vyučení v oboru.
Tel.: 731 118 374
WWW: https://nabytek-malik.cz/


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Ročov

Předpokládaný nástup 1. 9. 2024; přihlášky nejpozději do 25.3. do 12.00 hod. Všechny informace najdete na: https://www.obec-rocov.cz/
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: 606 657 663
WWW: https://www.obec-rocov.cz/
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


Farmaceut - Nemocnice Žatec

Základní mzda až 90.000 Kč; náborový a stabilizační příspěvek 500.000 Kč; 13. a 14. plat; odměny ve vazbě na hospodářské výsledky; káva v ředitelně jako bonus?
Tel.: +420 414 110 115
WWW: http://www.nemzatec.cz/
E-mail: asistentka@nemzatec.cz


Radiologický asistent - Nemocnice Žatec

Základní mzda až 50.000 Kč; náborový a stabilizační příspěvek 350.000 Kč; 13. a 14. plat; odměny ve vazbě na hospodářské výsledky; plus 3-4 denní a 1 víkendová služba (400/450 Kč za hodinu)
Tel.: +420 414 110 115
WWW: http://www.nemzatec.cz/
E-mail: asistentka@nemzatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video