Zachránil život a pak vypustil trénink

Otto Urma 2012-05-28 08:49:00

Louny – Není obvyklé, že mladý člověk reaguje tak rozhodně, jak při záchraně života 29. února postupoval osmnáctiletý student lounské Obchodní akademie gen. Františka Fajtla Matěj Kočí z Ústí nad Labem. Vracel se právě na internát odborného učiliště ve východní části Loun, aby se převlékl a vyrazil na kole na cyklistický trénink, když na chodníku nedaleko čerpací stanice Shell spatřil bezvládně ležícího muže.

„Okamžitě jsem k němu běžel. Viděl jsem, že je na tom velice špatně. Zavolal jsem záchranku a podle jejich rad a toho, co jsem se ve škole při vyučování naučil, jsem mu dával masáž srdce a umělé dýchání. Za chvíli u nás zastavila nějaká žena a společně se nám podařilo muži poskytnout první pomoc. Pak přijela záchranka, a když muže nakládali, lékař mi řekl, že jsme mu zachránili život,“ popsal při přijetí u starosty Loun Radovana Šabaty za tento čin Matěj, který je nejen dobrým studentem, jak potvrdil ředitel školy Miloslav Bouda, ale je též členem cyklistického oddílu TJ Stadion Louny. „Nejdřív jsem byl celý roztřesený a nervózní, ale pak to ze mě spadlo. Když muže odvezli, byl jsem úplně hotový a na trénink jsem se musel omluvit. Nebyl jsem ničeho schopný,“ dodal Matěj.
O jeho hrdinství se ředitel školy dozvěděl až nyní a společně s vedením radnice mu poděkovali a předali malý dárek. „Byli bychom rádi, kdyby se přihlásila také neznámá žena, která Matějovi pomáhala, abychom jí mohli také poděkovat,“ dodal na závěr setkání starosta Šabata.

Napsal(a): Otto Urma

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video