Zachránil život a pak vypustil trénink

Otto Urma 2012-05-28 08:49:00

Louny – Není obvyklé, že mladý člověk reaguje tak rozhodně, jak při záchraně života 29. února postupoval osmnáctiletý student lounské Obchodní akademie gen. Františka Fajtla Matěj Kočí z Ústí nad Labem. Vracel se právě na internát odborného učiliště ve východní části Loun, aby se převlékl a vyrazil na kole na cyklistický trénink, když na chodníku nedaleko čerpací stanice Shell spatřil bezvládně ležícího muže.

„Okamžitě jsem k němu běžel. Viděl jsem, že je na tom velice špatně. Zavolal jsem záchranku a podle jejich rad a toho, co jsem se ve škole při vyučování naučil, jsem mu dával masáž srdce a umělé dýchání. Za chvíli u nás zastavila nějaká žena a společně se nám podařilo muži poskytnout první pomoc. Pak přijela záchranka, a když muže nakládali, lékař mi řekl, že jsme mu zachránili život,“ popsal při přijetí u starosty Loun Radovana Šabaty za tento čin Matěj, který je nejen dobrým studentem, jak potvrdil ředitel školy Miloslav Bouda, ale je též členem cyklistického oddílu TJ Stadion Louny. „Nejdřív jsem byl celý roztřesený a nervózní, ale pak to ze mě spadlo. Když muže odvezli, byl jsem úplně hotový a na trénink jsem se musel omluvit. Nebyl jsem ničeho schopný,“ dodal Matěj.
O jeho hrdinství se ředitel školy dozvěděl až nyní a společně s vedením radnice mu poděkovali a předali malý dárek. „Byli bychom rádi, kdyby se přihlásila také neznámá žena, která Matějovi pomáhala, abychom jí mohli také poděkovat,“ dodal na závěr setkání starosta Šabata.

Napsal(a): Otto Urma

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video