Veslařský klub Ohře Louny - nejstarší sportovní klub

Ladislav Bába 2021-05-03 10:11:36

Veslařský klub Ohře je nejstarším sportovním klubem v Lounech. Byl založen v Drtinově hotelu čtyřiadvaceti sportovními nadšenci v čele s Františkem Sedlmayerem a Arnoštem Sekerou.

První schůze se konala 26. prosince 1883. Mezi zakladateli klubu byla řada významných osobností kulturního, společenského i politického života tehdejšího města. Jmenujme namátkou všestranného sportovce Františka Sedlmayera, syna lounského lékárníka Ing. Arnošta Sekeru, redaktora nejstarších lounských novin Lučanu Josefa Maříka, okresního hejtmana Aloise Landfrásse, továrníka Viléma Větrovce, městského tajemníka a autora významné kroniky města druhé poloviny 19. století Jana Haince, průmyslníka Bernarda Bermanna nebo majitele hotelu Františka Drtinu. Veslařsko – bruslařský klub se v prvopočátku omezil jen na pořádání výletů a vodních radovánek a v zimě na bruslení.

Až později začala i sportovní historie klubu. Veslaři získali mnoho titulů nejen na domácích tratích. A největším úspěchem se stal titul mistra světa juniorů v roce 1992, který v Montrealu získal Václav Helšus na párové čtyřce Dukly Praha. Nedílnou součástí a velmi oblíbené bylo také koupaliště, závody v plavání a nezapomenutelný plavčík Václav Polívka. Text a reprofoto: Ladislav Bába


Napsal(a): Ladislav Bába

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video