Podnikatelé vzývají návrat baťovské doby

Dana Studničková 2011-06-02 00:06:00

Louny/Postoloprty – Necelá dvacítka soukromých podnikatelů z Lounska navštívila setkání s představiteli Strany soukromníků České republiky. Svoláno bylo do hotelu Union v Lounech na 19. května.

Místopředseda strany Rudolf Baránek přiblížil hostům cíl strany – kontrolovat rozdělování peněz, které soukromníci svou prací vydělají. Zároveň chtějí odstraňovat byrokratickou zátěž, která je na podnikatele kladena. Strana již má svého zástupce na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR, kde je Bedřich Danda náměstkem ministra. Proto se již podařilo předat vládě šedesát podnětů, které by měla řešit, například splatnost faktur 30 dnů a odvod DPH jen z uhrazených faktur. R. Baránek chválil premiéra Petra Nečase, že vždy splnil to, co slíbil. Připomněl, že v parlamentu jsou i malé strany důležitým jazýčkem na vahách rozhodování a proto svého poslance potřebují. Živnostníků je milion a měli by mít ve státě velké slovo. Strana nabízí svým členům pomoc s podnikáním i se získáváním peněz, jako příklad uvedl nákup traktorů nebo obráběcích strojů pro malé firmy do 10 zaměstnanců.
Jaromír Suchan z Potravin Centrál setkání hodnotí slovy: Podnikatelé jsou velmi skeptičtí ze současné situace pro podnikání. Stále se zhoršuje. Na otázku, koho bychom si vybrali jako případného lídra, bych odpověděl, že Tomio Okamuru. Dělá svou práci pocitvě.Malá účast na setkání je způsobena rozčarováním ze současných rostoucích tlaků na podnikatele. Stále se zvyšují daňové zátěže i mnoho dalších poplatků.
Další podnikatel dodává: Pan Baránek chce stavovskou organizace, ne politické body. Na bázi baťovské doby, kdy se podnikatelé sdružovali, pomáhali si, vytvořili velkou sílu, vstoupili do parlamentu a mohli ovlivňovat některé zákony. Chce seriozní podnikatele, aby stranu nikdo nenapadal, že sdružuje problémové lidi. Nejde o kvantitu ale kvalitu. Bude to dlouhá cesta, ale tím hodnotnější z hlediska členů nové strany.
Zájem vytvořit pobočku tady je, ale je to běh na dlouhou trasu. JInde v zemi je o stranu velký zájem, existují města , kde má pobočka i padesát členů.

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video