Škola pořádá zdarma letní umělecké aktivity pro děti z Podbořanska

Alla Želinská 2021-05-25 13:22:00

Základní umělecká škola v Podbořanech připravuje pro školní i mimoškolní děti příměstský letní umělecký tábor. První turnus poběží od pondělí 12. července do pátku 16. července a je určen pro současné žáky a kurzisty školy. Druhý týdenní turnus následuje od 19. července a je určen pro nové zájemce o studium, kteří ještě nikdy do ZUŠky nechodili.

„Zejména v 2. turnusu si noví zájemci vyzkoušejí veškeré umělecké aktivity ve škole – seznámí se s hudebními nástroji, zpěvem ve sboru, ve výtvarném oboru si vyzkouší různorodé výtvarné techniky, v tanečním oboru si vyzkouší své pohybové předpoklady a schopnosti,“ přiblížil náplň příměstského tábora ředitel školy Martin Říhovský.

V každém turnusu účastníci mají zajištěno stravování v Národním domě v Podbořanech a celodenní pitný režim. „Zohledňujeme fyziologické potřeby dětí, odpočinek, tempo aktivit a podobně,“ dodává M. Říhovský.

Letní aktivity umělecké školy jsou díky podpoře města Podbořany a finančních partnerů pro děti zcela zdarma, hradí se pouze služby externích poskytovatelů, tj. stravné a jízdenky na odpolední výlety po okolí. Na konci každého turnusu je výstupem menší umělecké představení na městském koupališti v Podbořanech (v případě špatného počasí v Kulturním domě Pegas) a výstava prací dětí ve „žlutém“ kostele v Podbořanech.

„Věříme, že o letních prázdninách bude z hlediska epidemiologických opatření vlády možné tyto aktivity realizovat a nabídnout tak dětem a rodičům na Podbořansku jako kompenzaci za distanční vzdělávání přímé umělecké a pohybové aktivity. Rádi bychom dětem udělali radost z přímé umělecké činnosti a věříme, že noví žáci i rodiče k nám najdou cestu v budoucím školním roce 2021 / 22,“ dodal na závěr ředitel ZUŠ Podbořany.

Více informací k letnímu táboru najdete ZDE.

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video