Škola pořádá zdarma letní umělecké aktivity pro děti z Podbořanska

Alla Želinská 2021-05-25 13:22:00

Základní umělecká škola v Podbořanech připravuje pro školní i mimoškolní děti příměstský letní umělecký tábor. První turnus poběží od pondělí 12. července do pátku 16. července a je určen pro současné žáky a kurzisty školy. Druhý týdenní turnus následuje od 19. července a je určen pro nové zájemce o studium, kteří ještě nikdy do ZUŠky nechodili.

„Zejména v 2. turnusu si noví zájemci vyzkoušejí veškeré umělecké aktivity ve škole – seznámí se s hudebními nástroji, zpěvem ve sboru, ve výtvarném oboru si vyzkouší různorodé výtvarné techniky, v tanečním oboru si vyzkouší své pohybové předpoklady a schopnosti,“ přiblížil náplň příměstského tábora ředitel školy Martin Říhovský.

V každém turnusu účastníci mají zajištěno stravování v Národním domě v Podbořanech a celodenní pitný režim. „Zohledňujeme fyziologické potřeby dětí, odpočinek, tempo aktivit a podobně,“ dodává M. Říhovský.

Letní aktivity umělecké školy jsou díky podpoře města Podbořany a finančních partnerů pro děti zcela zdarma, hradí se pouze služby externích poskytovatelů, tj. stravné a jízdenky na odpolední výlety po okolí. Na konci každého turnusu je výstupem menší umělecké představení na městském koupališti v Podbořanech (v případě špatného počasí v Kulturním domě Pegas) a výstava prací dětí ve „žlutém“ kostele v Podbořanech.

„Věříme, že o letních prázdninách bude z hlediska epidemiologických opatření vlády možné tyto aktivity realizovat a nabídnout tak dětem a rodičům na Podbořansku jako kompenzaci za distanční vzdělávání přímé umělecké a pohybové aktivity. Rádi bychom dětem udělali radost z přímé umělecké činnosti a věříme, že noví žáci i rodiče k nám najdou cestu v budoucím školním roce 2021 / 22,“ dodal na závěr ředitel ZUŠ Podbořany.

Více informací k letnímu táboru najdete ZDE.

Komentáře

Nabídky práce

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG - ZŠ a MŠ Jesenice

Nástup od 1.12.2023, pracovní doba jeden den v týdnu. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 29.11.2023 na uvedený e-mail.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 776 193 438
WWW: https://zsjesenice.cz/
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video