Žena v podmínce dál prodávala pervitin napříč několika okresy

Lucie Steklá 2021-06-09 18:11:00

Lounsko (lus) Ve svém domě, i dalších místech několika okresů, prodávala pervitin. Když měli kriminalisté dostatek potřebných informací, podezřelou 44letou ženu z Lounska zadrželi a umístili do vazební věznice.

Podle kriminalistů měla dotyčná žena nejméně od loňského dubna do současné doby distribuovat pervitin. ,,K předávání koncovým uživatelům mělo docházet přímo v místě bydliště této ženy v jedné z obcí na Lounsku, ale i na dalších místech okresů Louny, Rakovník a Plzeň. Drogu měla svým zákazníkům buď prodávat, směňovat anebo poskytovat zdarma za určité protislužby. Na předání pervitinu se měla s jeho uživateli domlouvat buď telefonicky nebo prostřednictvím sms zpráv“ uvedla k případu policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Po získání potřebných informací kriminalisté podezřelou ženu zadrželi a umístili do cely. Při zadržení měla dotyčná u sebe mimo jiné i plastový sáček s obsahem krystalické látky. Další sáček s krystalickou látkou zajistili policisté při domovní prohlídce. ,,V rámci prohlídky obydlí, ale i vozidla této ženy byly nalezeny i další předměty obvykle užívané osobami, které distribuují drogy, a to digitální kapesní váha a množství prázdných plastových sáčků s uzavíratelnou lištou,“ dodala.

Trestní stíhání ženy zahájil vyšetřovatel minulý pátek pro trestný čin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Současně podal podnět k jejímu vzetí do vazby, na jehož podkladě soud ženu do vazby poslal. Obviněná již byla v souvislosti s distribucí drog dříve odsouzena k podmíněnému trestu. V současné době je stále ještě „v podmínce“, zkušební doba měla uplynout až v červenci roku 2023. Kvůli tomu jí teď v případě uznání viny hrozí u soudu vyšší trest. Za mřížemi by mohla v krajním případě strávit až deset let.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video