Prázdniny (nejen) zámecké

Redakce 2021-06-29 11:53:00

JIRKOV (zva) - Prázdniny s kulturou na zámku Červený Hrádek se připravují na postupné odstraňování následků dlouhého „nekulturna“, byť všichni počítají s maximální opatrností tak, aby se nám zase od podzimu nemuselo stýskat.

Konec školního roku je zároveň oslavou začátku prázdnin, a tak byla připravena zámecká louka s velkým programem „Dětská show s klaunem“. Od 28. 6. 2021 běží přímo na zámku mimořádná výstava originálních rekvizit z hollywoodských slavných filmů „Hollywood na zámku Červený Hrádek“. Návštěvníci tady mohou vidět na vlastní oči kulomet Arnolda Schwarzeneggera z filmu Likvidátor, zbraně z Robina Hooda, „čokoládové“ rekvizity z Karlíka a továrny na čokoládu a mnohé další. Součástí výstavy je i projekce krátkého dokumentu připraveného správcem exponátů právě pro tuto výstavu. Návštěvníky při prohlídce doprovodí průvodce, cena vstupného je symbolických 40,00 Kč a školáci mají 30. 6. vstup zdarma. Hudební pátky, které si během loňského roku získaly oblibu skoro u všech věkových kategorií, se připravují opět na každý druhý týden. Na zájemce o život v zámku i podzámčí, milovníky rytířů a netradičních her čeká hradozámecká noc, letos již poslední sobotu v červenci.

  Prázdniny jsou doménou dětí, a právě pro ně jsou určeny příměstské tábory a skoro celoroční soutěž. Program příměstských táborů (v druhé půlce srpna) bohatě využije prostředí Červeného Hrádku a jeho okolí a stále je možné se na ně přihlásit. To druhé pak souvisí s desátým výročím Muzea Jirků v městské věži. V rámci akce „Muzeum Jirků 10“ děti, které věž v Jirkově navštíví, namalují své zážitky a pak odevzdají na recepci zámku, mohou získat slevu na vstupném na zámek, vyhrát zajímavé ceny, a nakonec mít svou práci vystavenu na velké společné výstavě při příležitosti těchto „muzejních“ narozenin na jaře r. 2022.

Další informace budou postupně zveřejněny na www.zamek-cerveny-hradek.cz a všichni, kdo prázdninové akce pro vás připravují, se už na vás těší. 

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video