Prázdniny (nejen) zámecké

Redakce 2021-06-29 11:53:00

JIRKOV (zva) - Prázdniny s kulturou na zámku Červený Hrádek se připravují na postupné odstraňování následků dlouhého „nekulturna“, byť všichni počítají s maximální opatrností tak, aby se nám zase od podzimu nemuselo stýskat.

Konec školního roku je zároveň oslavou začátku prázdnin, a tak byla připravena zámecká louka s velkým programem „Dětská show s klaunem“. Od 28. 6. 2021 běží přímo na zámku mimořádná výstava originálních rekvizit z hollywoodských slavných filmů „Hollywood na zámku Červený Hrádek“. Návštěvníci tady mohou vidět na vlastní oči kulomet Arnolda Schwarzeneggera z filmu Likvidátor, zbraně z Robina Hooda, „čokoládové“ rekvizity z Karlíka a továrny na čokoládu a mnohé další. Součástí výstavy je i projekce krátkého dokumentu připraveného správcem exponátů právě pro tuto výstavu. Návštěvníky při prohlídce doprovodí průvodce, cena vstupného je symbolických 40,00 Kč a školáci mají 30. 6. vstup zdarma. Hudební pátky, které si během loňského roku získaly oblibu skoro u všech věkových kategorií, se připravují opět na každý druhý týden. Na zájemce o život v zámku i podzámčí, milovníky rytířů a netradičních her čeká hradozámecká noc, letos již poslední sobotu v červenci.

  Prázdniny jsou doménou dětí, a právě pro ně jsou určeny příměstské tábory a skoro celoroční soutěž. Program příměstských táborů (v druhé půlce srpna) bohatě využije prostředí Červeného Hrádku a jeho okolí a stále je možné se na ně přihlásit. To druhé pak souvisí s desátým výročím Muzea Jirků v městské věži. V rámci akce „Muzeum Jirků 10“ děti, které věž v Jirkově navštíví, namalují své zážitky a pak odevzdají na recepci zámku, mohou získat slevu na vstupném na zámek, vyhrát zajímavé ceny, a nakonec mít svou práci vystavenu na velké společné výstavě při příležitosti těchto „muzejních“ narozenin na jaře r. 2022.

Další informace budou postupně zveřejněny na www.zamek-cerveny-hradek.cz a všichni, kdo prázdninové akce pro vás připravují, se už na vás těší. 

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video