Bouřka a přívalové deště, které na úterní podvečer předpovídali meteorologové, se prohnala Lounskem. Hasiči zasahují na Žatecku i Lounsku, odstraňují spadlé stromy, čerpají vodu z domů.
Sociální sítě během úterního podvečera a večera zaplnily snímky a videa z bouřky, která se prohnala naším okresem. Lidé mají vytopené dvorky a domy, hasiči čerpají vodu a odstraňují spadané stromy, v Postoloprtech spadla část chmelnice. V terénu jsou snad všechny jednotky z postižených oblastí. Hasiči zasahují v Žatci, Postoloprtech i na lounském podlesí, kde v několika obcích padaly kroupy ve velikosti třešní. Tam je potok Hasina kousek od vylití ze svého koryta.
Napsal(a): Lucie Steklá
Osmého května na zámku Stekník malé i velké návštěvníky provázela princezna Adélka. Seznámila je nejen s historií zámku, ale také s několika zajímavými předměty z každodenního života.
Přehrát videoVe čtvrtek 8. ledna dopoledne - krátký exkurs do sto jedna let staré historie nabídl ředitel Domova pro seniory v Žatci Petr Antoni.
Přehrát video