Město je nekompromisní. Máš auto, tak plať

Veronika Salášková 2012-06-10 00:00:00

Žatec – Výjimku z placení parkovného nedostanou v Žatci ani občané bydlící v blízkosti placených parkovišť, ani držitelé průkazů ZTP. Žádná ze tří komisí, které podnět na úlevu pro invalidy a vydání rezidentních karet posuzovaly, jej nedoporučila. Návrh na jejich zavedení po vzoru jiných měst vznesl na březnovém jednání zastupitelstva Daniel Štrunc, který bydlí v ulici Volyňských Čechů. V ní se od loňského května nachází parkovací automat.

„Dopravní komise stejně jako sociální a zdravotní komise nedoporučila radě města zavést bezplatné parkování pro držitele průkazů ZTP,“ sdělil vedoucí odboru dopravy Jiří Dobruský. Ani jedna komise, podle něj, neshledala důvody k zavedení bezplatného parkování pro tyto osoby. Na základě doporučení nakonec alespoň přibude jedno parkovací místo pro držitele tohoto průkazu na parkovišti u pošty.
Dopravní komise rovněž nedoporučila ani vydávání tzv. rezidentních karet, jeden z dalších návrhu Daniela Štrunce. „Důvodem je skutečnost, že doba zpoplatnění je pouze v pracovní dobu ve všední dny, nikoliv po dobu 24 hodin po celý týden. Pokud vezmeme situaci s parkováním např. u pošty, tak před zavedením placeného parkování nebyla šance v těchto místech přes den zaparkovat. Po zavedení placeného parkování, je pro všechny, tedy i bydlící tato možnost přes den zachována, i když za určitou úplatu,“ vysvětlil důvody rozhodnutí Dobruský.
Počet placených parkovišť v Žatci v průběhu minulého roku vzrostl. K parkovacímu automatu u autobusového nádraží, který byl osazen již v roce 2009, přibyly tři další. V ulici Volyňských Čechů naproti poště, na náměstí Svobody u sloupu Milénia a v ulici Obránců míru u budovy městského úřadu. Za stání na nich se platí ve všední dny od 7 do 17 hodin. Cena za lístek je u všech jednotná pět korun za půl hodiny.

 

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video