Lubeneckým hasičům už je sto čtyřicet

Jan Vnouček 2012-06-12 09:36:00

Lubenec – Lubenečtí hasiči v sobotu slavili. A měli co, protože v jejich obci byl sbor dobrovolných hasičů založen přesně před 140 lety. K připomínce tohoto kulatého výročí si na hřišti uspořádali celodenní slavnost. Po oficiálním ceremoniálu, kdy jejich přínos ocenili představitelé obce a hasičských sborů z vyšších územních odborů, přišel čas na zábavu a ukázku jejich techniky. Večer pak předvedli své umění při noční soutěži v požárním útoku.

Oslavy odstartoval průvod obcí, při kterém své kolegy podpořili také zástupci požárníků z partnerského německého města Gornsdorf, z SDH Podbořany, Kryry a Žlutice. Ozdobou kolony byly především krásně zrekonstruovaný veterán zn. ZIL v majetku domácích a žlutický Mercedes Benz, typ L 3000S,  z roku 1944. Pak se jako mažoretky předvedla děvčata ze školní družiny a přišel čas na oficiální dekorování a odměňování. Děti si odnesly ceny za nejkrásnější obrázky ve výtvarné soutěži s názvem Požární ochrana očima dětí. První místa ve čtyřech věkových kategoriích získali Milan Höll (9. třída), Vojta Dalibor (4. třída), Nikola Korfová (MŠ) a Julian Herold (Gornsdorf). Následovalo předání diplomů pro nejzasloužilejší členy lubeneckého SDH a výměna pamětních stuh na vlajkách družebních hasičských sborů.
„Skláním se před moudrostí našich předků, kteří zasloužili o založení sboru dobrovolných hasičů. Vždy budu naše hasiče podporovat a vážit si jich,“ pronesl při této příležitosti starosta Lubence Bohumil Peterka.
Pak byl na programu kulturní program, výstava techniky, ukázky hasičské práce a noční soutěž v požárním sportu (výsledky na sportovní stránce) a závěrečný ohňostroj.
Lubenecký starosta Bohumil Peterka (vlevo) právě ostužkoval hasičskou zástavu.Tu nese starosta SDH Lubenec Václav Fischer. Více snímků z odpoledního programu na této stránce ve fotogalerii.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video