Lubeneckým hasičům už je sto čtyřicet

Jan Vnouček 2012-06-12 09:36:00

Lubenec – Lubenečtí hasiči v sobotu slavili. A měli co, protože v jejich obci byl sbor dobrovolných hasičů založen přesně před 140 lety. K připomínce tohoto kulatého výročí si na hřišti uspořádali celodenní slavnost. Po oficiálním ceremoniálu, kdy jejich přínos ocenili představitelé obce a hasičských sborů z vyšších územních odborů, přišel čas na zábavu a ukázku jejich techniky. Večer pak předvedli své umění při noční soutěži v požárním útoku.

Oslavy odstartoval průvod obcí, při kterém své kolegy podpořili také zástupci požárníků z partnerského německého města Gornsdorf, z SDH Podbořany, Kryry a Žlutice. Ozdobou kolony byly především krásně zrekonstruovaný veterán zn. ZIL v majetku domácích a žlutický Mercedes Benz, typ L 3000S,  z roku 1944. Pak se jako mažoretky předvedla děvčata ze školní družiny a přišel čas na oficiální dekorování a odměňování. Děti si odnesly ceny za nejkrásnější obrázky ve výtvarné soutěži s názvem Požární ochrana očima dětí. První místa ve čtyřech věkových kategoriích získali Milan Höll (9. třída), Vojta Dalibor (4. třída), Nikola Korfová (MŠ) a Julian Herold (Gornsdorf). Následovalo předání diplomů pro nejzasloužilejší členy lubeneckého SDH a výměna pamětních stuh na vlajkách družebních hasičských sborů.
„Skláním se před moudrostí našich předků, kteří zasloužili o založení sboru dobrovolných hasičů. Vždy budu naše hasiče podporovat a vážit si jich,“ pronesl při této příležitosti starosta Lubence Bohumil Peterka.
Pak byl na programu kulturní program, výstava techniky, ukázky hasičské práce a noční soutěž v požárním sportu (výsledky na sportovní stránce) a závěrečný ohňostroj.
Lubenecký starosta Bohumil Peterka (vlevo) právě ostužkoval hasičskou zástavu.Tu nese starosta SDH Lubenec Václav Fischer. Více snímků z odpoledního programu na této stránce ve fotogalerii.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video