Cena za dobrovolnictví pro Zdeňku Mocňákovou

Lucie Steklá 2021-07-29 13:29:19

Dobrovolnice a předsedkyně okresní organizace Svazu tělesně postižených Zdeňka Mocňáková v červnu převzala prestižní ocenění Křesadlo pro dobrovolníky Ústeckého kraje. Dobrovolnice Z. Mocňáková, která cenu získala již poněkolikáté, byla letos mezi šesti oceněnými ze čtyřiadvaceti nominovaných dobrovolníků Křesadla 2020.

 Jména oceněných Křesadlem, cenou křesající v lidech jiskřičky naděje, letos vybírala desetičlenná komise. Cena, která je určena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci, byla udělována již po devatenácté. Myšlenka každoročního ocenění dobrovolníků vznikla již v rámci Mezinárodního roku dobrovolníků v roce 2001.

Hlavním cílem udělování ceny Křesadlo je ocenit práci dobrovolníků, upozornit na přínos dobrovolnických činností v naší společnosti, zviditelnit příběhy vzájemné a ne-zištné pomoci, získat dobrovolníkům respekt k jimi vykonaným aktivitám a především podpořit další lidi k zapojení se do dobrovolnických aktivit.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video