Růžové silniční kolo pomůže talentované cyklistce

Lucie Steklá 2021-07-30 16:36:00

Bára Parmová z TJ Stadion Louny kolo dostala od České olympijské nadace jako opožděný vánoční dárek. Na Den dětí dostala talentovaná cyklistka Barbora Parmová opožděný vánoční dárek, který jí pomůže ve sportovní kariéře.

Světle růžové silniční kolo jí vykouzlilo na tváři úsměv, který zářil dlouhé minuty. ,,To je krásná omotávka,“ zkoumala každý detail. Pak si s pomocí tatínka přemontovala pedály a nastavila posed a bicykl hned vyzkoušela na dráze lounského velodromu. ,,Doufám, že nové vybavení zúročím v nějakých závodech,“ dodala.

Šikovnou závodnici z oddílu TJ Stadion Louny, která začala s cyklistikou před šesti lety a prvních úspěchů dosáhla v roce 2017, podporuje v jejím sportovním nadšení Česká olympijská nadace.

Jelikož Bára závodí v několika cyklistických odvětvích, potřebuje také více kol. Nadace tak spojila síly s výrobcem cyklistického vybavení Specialized, který vedle finanční podpory přidal hlavně tu materiální. Kromě kola dostala mladá závodnice i další vybavení, které pomůže i jejímu bratru Václavovi a dalšímu týmovému kolegovi Jiřímu.

Dárky jim předal Martin Doktor, dvojnásobný olympijský vítěz a sportovní ředitel Českého olympijského výboru. ,,Olympijská nadace podporuje děti ve věku šest až osmnáct let, které sportování baví, ale chybí jim na něj dostatek peněz. Nedíváme se na talent, ale na chuť sportovat. Je ale samozřejmě příjemné, když můžeme díky speciální spolupráci pomoci cíleně i talentované sportovkyni, pro kterou je cyklistika vášní,“ řekl Doktor, jenž povzbudil i všechny mladé lounské cyklisty, kteří se sešli před tréninkem v nepřehlédnutelných dresech.

Předání dárků bylo součástí akce Vánoční strom sportovních přání, již Česká olympijská nadace podruhé připravila nad rámec obvyklé finanční podpory, která je určena například na zaplacení členských příspěvků, soustředění či potřebného vybavení.

,,Na sportovním vybavení v cyklistice záleží a co se týče kola, vrcholovým závodníkům vydrží na jednu sezonu. Pro Báru je tak na dvě. Příští rok bude přecházet do kategorie dospělých a musí natočit 18 000 kilometrů ročně. To je docela slušně ojeté auto, natož kolo. Takže je to pro ni velké plus,“ řekl trenér Milan Chrobák.

Už v roce 2017 byla Barbora Parmová čtvrtá a šestá na Olympiádě dětí a mládeže. Brzy ji čeká mistrovství republiky. ,,A potom budou i dráhové závody, kde se bude rozhodovat také o reprezentaci,“ vypočítává. Na novém kole už zvládla první silniční závody Českého poháru ve Starém Jičíně. Mezi juniorkami suverénně vyhrála s náskokem čtyř minut. Časem 1:52:16 by mezi ženami byla na šestém místě se 48 sekund na vítěznou Martinu Sáblíkovou.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video