Fotogalerie: Prvňáčci školního roku 2021/2022

Soňa Šímová 2021-09-13 20:48:00

CHOMUTOVSKO (soš, tz) — Jeden z nejdůležitějších milníků v životě překročily 1. září v regionu tisíce dětí. Například v Chomutově nastoupilo do první třídy některé ze základních škol rovných 493 prvňáčků.

„V následujících devíti letech se naučíte mnoho zajímavých a hlavně důležitých věcí. V první třídě především číst, psát a počítat. A tak mi nezbývá nic jiného, než vám všem popřát mnoho zdaru a rodičům pevné nervy. Věřím, že se žákům bude na základní škole líbit a učení jim půjde na výbornou,“ přivítal prvňáčky náměstek primátora pro školství Milan Märc.

Pro 493 chomutovských prvňáčků město Chomutov připravilo pamětní list a velké desky na sešity. „Každý prvňáček od města dostal opravdu velké školní desky, aby měl dostatek místa na všechny sešity a obrázky, kterých bude určitě nespočet. Inspirovat je k tvorbě mohou právě školní desky, na kterých je městská věž,“ doplnil náměstek Milan Märc. Při slavnostním zahájení školního roku 2021/2022 byla možná přítomnost dvou zákonných zástupců na jednoho žáka 1. ročníku. V rámci platných vládních opatření musely mít osoby ve třídě zakryté dýchací cesty a po ukončení slavnostního přivítání bezprostředně opustit prostory školy.

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ 

Komentáře

Nabídky práce

SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ - LOUNY

Jsme fandové digitálního účetnictví, umělé inteligence a moderních technologií a do naší lounské kanceláře hledáme novou posilu pro stálou nebo nárazovou spolupráci externí nebo interní formou. Předchozí zkušenost s účetnictvím je nutná, moderní technologie zaškolíme a zvládneme společně. Požadujeme ochotu učit se novým věcem, pozitivní, zodpovědný a aktivní přístup.
Tel.: 777197823
E-mail: info@arelas.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video