,,Očkobus“ začal brázdit Ústecký kraj

Lucie Steklá 2021-09-25 22:28:00

První zastávkou ,,očkobusu“, který nabízí očkování proti Covid-19 látkou Janssen společnosti Johnson&Johnson bylo lounské výstaviště. V průběhu výstavy Dům 2021 první zářijový víkend přijel nabídnout vakcínu bez předchozí registrace. Během sedmi hodin tu mobilní tým složený ze zdravotníků teplické nemocnice naočkoval šestapadesát zájemců.

,,S výsledným počtem naočkovaných lidí na výstavišti v Lounech jsme spokojeni. Na základě požadavků starostů a primátorů obcí a měst v Ústeckém kraji budeme dále realizovat očkování proti onemocnění covid-19 pomocí našich mobilních týmů při výjezdech, nyní i s očkovacím autobusem. Podobně jako v Lounech, byl mobilní očkovací tým přítomen v Litoměřicích 10. až 15. září, kde se na výstavišti konal veletrh Zahrada Čech,“ sdělila Dana Vaculíková, hlavní hygienička Krajské zdravotní a zástupkyně krajského koordinátora očkování, která má v gesci koordinaci mobilních očkovacích týmů. ,,Očkobus” zamířil například do Jirkova, kde nabídl možnost očkování na koncertu.

Zájemcům je nabízena vakcínu Comirnaty od společností Pfizer/BioNTech nebo jednodávka Janssen od firmy Johnson & Johnson, lidé tak mají možnost výběru.

„Očkobus funguje velmi dobře, jsme velmi spokojení. V praxi se potvrdilo, že to byl správný krok. Naočkujeme desítky lidí denně,“ pochvaluje si dosavadní zkušenost s očkovacím autobusem hlavní hygienička Krajské zdravotní Dana Vaculíková. Na jaká další místa a akce očkobus míří, zjistíte na webu Ústeckého kraje. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video