Módní přehlídka v Jiráskově mlýně

Lucie Steklá 2021-09-19 22:39:57

Přehlídka historických kostýmů a doplňků se uskutečnila ve dvoře Jiráskova mlýna v Lounech.

Připravily ji dámy z Šatníku paní mlynářky Koštice. ,,Je to moje srdeční místo, dříve jsem tu pracovala,“ řekla o mlýně předsedkyně spolku Irena Hellerová s díky panu Miroslavu Jiráskovi, který umožnil akci uspořádat. Během přehlídky dámy přítomným předvedly několik modelů šatů, které doplnily klobouky, kabelky i rukavice. „V podstatě všechny věci mají příběh, ale klobouky zrovna ne, až na některé svatební mých příbuzných. Šaty budou hlavně odpolední, na vycházku, v podstatě jednoduché, právě na nich chceme ukázat širokou škálu možností doplňků. A hlavně, jsou to originály dané doby, žádné novodobé kostýmy, jak si leckdo myslí,“ přiblížila textilní skvosty z třicátých a čtyřicátých let dvacátého století, které byly k vidění I. Hellerová. Po přehlídce si mohli zájemci prohlédnout malou výstavku klobouků, šatů a hlavně dobového tisku z první republiky v prostorách mlýna. Následovala prohlídka, dnes již nefunkční, balírny, kterou krátkým povídáním doprovodil majitel mlýna M. Jirásek. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video