Úklid skládky: Půl milionu fuč

Veronika Salášková 2012-06-17 01:27:00

Žatec – Rozsáhlá černá skládka byla objevena při budování sportovišť za žateckým koupalištěm. Pravděpodobně vznikla již při budování původního koupaliště v šedesátých letech. Na své odklizení tak ve skrytu čekala zřejmě téměř padesát let. Město vyšlo na půl milionu.

Neuvěřitelných 740 tun nalezli v areálu budoucích sportovišť pracovníci při úpravě terénu a zemních pracích. Skládka se nacházela poblíž haly, která stála vedle koupaliště. Obsahovala převážně stavební odpad, který s velkou pravděpodobností pocházel ještě z výstavby koupaliště v roce 1964 a ze stavby haly. Kromě něj se zde nacházel také komunální odpad a asi i odpad z okolních zahrádek. Likvidace černé skládky město stála půl milionu korun. Výstavba sportovního areálu vedle koupaliště, v němž byla skládka nalezena, začala letos na jaře. Nacházet se v něm budou dvě víceúčelová hřiště, hokejbalové hřiště, minigolf, pět set metrů dlouhá in-line dráha a zázemí pro správce. Sportoviště by měla být dokončena ještě letos v listopadu.

 

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video