Plavecká hala nominována na Stavbu roku

Lucie Steklá 2021-10-06 11:52:43

Podpořit stavbu lounské plavecké haly můžete v hlasování veřejnosti do poloviny října.

Louny (lus) Z nominačního večera 29. ročníku prestižní soutěžní přehlídky Stavba ro-ku 2021, který se konal v prostorách Dopravní haly Národního technického muzea, se vrátili zástupci Loun s významným oceněním. Na nominačním večeru bylo do užšího výběru navrženo třiatřicet z 92 tuzemských a dvou zahraničních staveb.

Městská plavecká hala Louny byla odbornou porotou nominována do hlavní soutěže Stavba roku. Nominace byla stavbě udělena za citlivou a elegantní architekturu v po-době unikátního zkoseného černého krystalu i za vlastní realizaci objektu městské plavecké haly.

Před zcela zaplněným sálem převzali tuto poctu z oboru stavitelství a architektury místostarosta města Vladimír A. Hons a radní města Martina Bečvářová spolu s Robertem Gruzovským z Metrostavu, zhotovitelem stavby. „Chci vám tímto vysvětlit, jaký význam pro město má už jen tahle nominace. Menší město v určité dojezdové vzdá-lenosti od Prahy nemá tolik šancí být v ně-čem výjimečné a jsem přesvědčena, že toto ocenění přispěje výrazně k dalšímu spojení lounské komunity,“ uvedla k nominaci Martina Bečvářová.

„Byť jsme ve skrytu duše doufali, přesto jsme byli ve chvíli našeho vyhlášení stejně zaskočeni tím, že v té plejádě výjimečných architektonických děl se objevily i Louny. Navíc se stavbou, která byla od počátku řešena ne jako nějaký ohromující akvapark, ale jako hala určená především pro plavecký výcvik a sportování našich dětí a mládeže a zároveň odpovídající požadavkům vstupu do 21. století,“ řekl po vyhlášení lounský místostarosta V. Hons.

Hlasování veřejnosti probíhá na webu soutěže stavbaroku.cz do neděle 17. října. Hlasovat můžete zde.

Budova haly vyniká svým elegantním tvarem zkoseného černého krystalu. Z exteriéru je budova obložena zavěšenými hliníkovými deskami v černé barvě, měřítko plných ploch je zjemněno grafikou různoběžných drážek. Kontrast na řezové rovině pře-taženého kšiltu je zvýrazněn změnou materiálu v šikmém kšiltu – otevřený interiér haly je obložen modřínovými prkny na dřevěné podkonstrukci.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video