Žáci ZUŠ Postoloprty uspěli v mezinárodní soutěži

Lucie Steklá 2021-10-08 08:00:00

Letošní již 49. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy ovládli roboti a Čapek. Tématem bylo ,,ROBOT a umělá inteligence“ a mezi více než jedenácti tisíci pracemi ze 72 zemí uspěli žáci Základní umělecké školy Postoloprty. Získali šest čestných uznání a dvě medaile.

Ač byl celý rok ovlivněný epidemií covidu a nastavenými opatřeními, žáci ZUŠky se nevzdali a pilně pracovali. ,,Tvorba, konzultace, samostatná práce v domácím prostředí, to vše bylo komplikované. Měli jsme problémy vše zvládnout a odevzdat. Termíny se měnily i u poroty, a tak jsme se výsledky dozvěděli až ke konci školního roku,“ uvedly za školu Miroslava Folberová a Alena Gruntová. V dopise, který škole oznamoval velice potěšující výsledky, stálo: ,,Mimořádným komplikacím letos čelili všichni účastníci, jejich rodiče a pedagogové. Velké uznání patří všem, kteří se do zpracování letošního tématu s nadšením pustili, i těm, kteří jim poskytli zázemí a výtvarné vedení. Díky Vám se i v letošním roce daří udržovat jedinečnou a krásnou tradici dětské výtvarné výstavy.“

Na letošní titulní stranu katalogu a plakát, který tento ročník provází, byla použita práce žákyně postoloprtské ZUŠky Karolíny Folberové. V soutěži uspělo hned několik žáků, za grafické práce získali čestná uznání Kateřina Kratochvílová, Jana Machynová, Ella Řeháčková, za kombinovanou techniku uznání obdržely slečny Karolína Hlaváčová a Bára Kaderková, za výtvarné objekty Vanesa Michajlova. Medaili za výtvarné objekty převzaly slečny Karolína Folberová a Ivana Petřivalská.

,,Oceněným žákům velmi gratulujeme a všem dětem, které se ať už v rámci výuky, konzultací nebo vlastní domácí tvorbou podílely na zpracování tématu, moc děkujeme. Děkujeme také jejich rodičům za velkou podporu. Není nutné vyhrát, ale zúčastnit se a nést si v sobě myšlenku, že vaše tvorba uctívá památku těch, kterým nebylo přáno,“ uvedly učitelky ZUŠky. Pozvání na předávání cen využily učitelky také pro žáky, kteří tvořili a získali čestná uznání. ,,Vyrazili jsme nadšeni do Lidic. Počasí bylo výborné, akce pro děti ve stylu umělých inteligencí, dronů a robotů také. Předávání medailí se neslo v duchu uznání tvůrčího ducha všech dětí,“ přiblížily zážitky z předávání.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. Výstava je v Lidické galerii k vidění až do 31. ledna 2022.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Veterina Podměstí - podkova pro štěstí

Slavnostní otevření Veteriny Podměstí 5. 11. 2023 a podkova pro štěstí jako dárek MVDr. Ivaně Kafka Kocinové.

Přehrát video
Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video