Žáci ZUŠ Postoloprty uspěli v mezinárodní soutěži

Lucie Steklá 2021-10-08 08:00:00

Letošní již 49. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy ovládli roboti a Čapek. Tématem bylo ,,ROBOT a umělá inteligence“ a mezi více než jedenácti tisíci pracemi ze 72 zemí uspěli žáci Základní umělecké školy Postoloprty. Získali šest čestných uznání a dvě medaile.

Ač byl celý rok ovlivněný epidemií covidu a nastavenými opatřeními, žáci ZUŠky se nevzdali a pilně pracovali. ,,Tvorba, konzultace, samostatná práce v domácím prostředí, to vše bylo komplikované. Měli jsme problémy vše zvládnout a odevzdat. Termíny se měnily i u poroty, a tak jsme se výsledky dozvěděli až ke konci školního roku,“ uvedly za školu Miroslava Folberová a Alena Gruntová. V dopise, který škole oznamoval velice potěšující výsledky, stálo: ,,Mimořádným komplikacím letos čelili všichni účastníci, jejich rodiče a pedagogové. Velké uznání patří všem, kteří se do zpracování letošního tématu s nadšením pustili, i těm, kteří jim poskytli zázemí a výtvarné vedení. Díky Vám se i v letošním roce daří udržovat jedinečnou a krásnou tradici dětské výtvarné výstavy.“

Na letošní titulní stranu katalogu a plakát, který tento ročník provází, byla použita práce žákyně postoloprtské ZUŠky Karolíny Folberové. V soutěži uspělo hned několik žáků, za grafické práce získali čestná uznání Kateřina Kratochvílová, Jana Machynová, Ella Řeháčková, za kombinovanou techniku uznání obdržely slečny Karolína Hlaváčová a Bára Kaderková, za výtvarné objekty Vanesa Michajlova. Medaili za výtvarné objekty převzaly slečny Karolína Folberová a Ivana Petřivalská.

,,Oceněným žákům velmi gratulujeme a všem dětem, které se ať už v rámci výuky, konzultací nebo vlastní domácí tvorbou podílely na zpracování tématu, moc děkujeme. Děkujeme také jejich rodičům za velkou podporu. Není nutné vyhrát, ale zúčastnit se a nést si v sobě myšlenku, že vaše tvorba uctívá památku těch, kterým nebylo přáno,“ uvedly učitelky ZUŠky. Pozvání na předávání cen využily učitelky také pro žáky, kteří tvořili a získali čestná uznání. ,,Vyrazili jsme nadšeni do Lidic. Počasí bylo výborné, akce pro děti ve stylu umělých inteligencí, dronů a robotů také. Předávání medailí se neslo v duchu uznání tvůrčího ducha všech dětí,“ přiblížily zážitky z předávání.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. Výstava je v Lidické galerii k vidění až do 31. ledna 2022.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video