Žáci ZUŠ Postoloprty uspěli v mezinárodní soutěži

Lucie Steklá 2021-10-08 08:00:00

Letošní již 49. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy ovládli roboti a Čapek. Tématem bylo ,,ROBOT a umělá inteligence“ a mezi více než jedenácti tisíci pracemi ze 72 zemí uspěli žáci Základní umělecké školy Postoloprty. Získali šest čestných uznání a dvě medaile.

Ač byl celý rok ovlivněný epidemií covidu a nastavenými opatřeními, žáci ZUŠky se nevzdali a pilně pracovali. ,,Tvorba, konzultace, samostatná práce v domácím prostředí, to vše bylo komplikované. Měli jsme problémy vše zvládnout a odevzdat. Termíny se měnily i u poroty, a tak jsme se výsledky dozvěděli až ke konci školního roku,“ uvedly za školu Miroslava Folberová a Alena Gruntová. V dopise, který škole oznamoval velice potěšující výsledky, stálo: ,,Mimořádným komplikacím letos čelili všichni účastníci, jejich rodiče a pedagogové. Velké uznání patří všem, kteří se do zpracování letošního tématu s nadšením pustili, i těm, kteří jim poskytli zázemí a výtvarné vedení. Díky Vám se i v letošním roce daří udržovat jedinečnou a krásnou tradici dětské výtvarné výstavy.“

Na letošní titulní stranu katalogu a plakát, který tento ročník provází, byla použita práce žákyně postoloprtské ZUŠky Karolíny Folberové. V soutěži uspělo hned několik žáků, za grafické práce získali čestná uznání Kateřina Kratochvílová, Jana Machynová, Ella Řeháčková, za kombinovanou techniku uznání obdržely slečny Karolína Hlaváčová a Bára Kaderková, za výtvarné objekty Vanesa Michajlova. Medaili za výtvarné objekty převzaly slečny Karolína Folberová a Ivana Petřivalská.

,,Oceněným žákům velmi gratulujeme a všem dětem, které se ať už v rámci výuky, konzultací nebo vlastní domácí tvorbou podílely na zpracování tématu, moc děkujeme. Děkujeme také jejich rodičům za velkou podporu. Není nutné vyhrát, ale zúčastnit se a nést si v sobě myšlenku, že vaše tvorba uctívá památku těch, kterým nebylo přáno,“ uvedly učitelky ZUŠky. Pozvání na předávání cen využily učitelky také pro žáky, kteří tvořili a získali čestná uznání. ,,Vyrazili jsme nadšeni do Lidic. Počasí bylo výborné, akce pro děti ve stylu umělých inteligencí, dronů a robotů také. Předávání medailí se neslo v duchu uznání tvůrčího ducha všech dětí,“ přiblížily zážitky z předávání.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech. Výstava je v Lidické galerii k vidění až do 31. ledna 2022.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video