Žatec se na týden oděl do maskáčů

Veronika Salášková 2012-06-20 00:33:00

Žatec – Město Žatec se v uplynulém týdnu odělo do zelené barvy. Tentokrát  nesymbolizovala chmel, ale armádu, jíž byl celý týden zasvěcen. Už samotný za-čátek se v pondělí odpoledne nesl ve slavnostním duchu, zahájit akci přijel ministr obrany Alexandr Vondra. Snímky z akce najdete ve fotogalerii na této straně. 

Ten na náměstí Svobody předal ceny vítězům dětské výtvarné soutěže mateřských škol na téma „Armáda očima dětí“. Příchozí měli možnost prohlédnout si pandura, armádní Miss Azaleu, shlédnout ukázku bojového umění Musado či se nechat vyfotit v maskovacím oděvu Hejkal. V úterý se program přesunul do žateckého divadla, kde se příchozí mohli dozvědět celou řadu informací o českých misích v Afghánistánu a prohlédnout si výstavu kreseb afghánských dětí. Ve středu armáda opanovala letní kino, kde proběhly armádní prezentace pro školáky. Ti si měli možnost zasoutěžit hned v několika disciplínách – sborce-rozborce, lezení po sítí, zastřílet si z laserových pistolí a vyzkoušet si pár technik z Musada. Úspěšní soutěžící dostali za odměnu pravý vojenský guláš uvařený na místě v polní kuchyni. Děti měli také možnost setkat se s významnými sportovci – například Imrichem Bugárem. Ve večerních hodinách pak v kině proběhlo promítání dokumentu Česká pomoc a následně českého filmu Lidice.
V pátek pak mimo program navštívili reprezentanti ve skoku na lyžích Mateřskou školku U Mašinky. Dětem nejen popovídali, jak se skáče, ale rovnou si s nimi zasoutěžili o medaile. Na památku jim darovali dvě podepsané skokanské lyže.

 

Komentáře

Nabídky práce


Obsluha bowlingu, Kuchař/Kuchařka - Nový svět, restaurace Louny

Práce na HPP, nástup možný ihned.
Kontakt: Radek Stančík
Tel.: 603178361
WWW: https://www.bowlinglouny.cz/
E-mail: info@bowlinglouny.cz


PATOK LOUNY - OBCHODNÍK

Práce na HPP, v zavedené a stabilní společnosti. Cílové bonusy a zaměstnanecké benefity.
Kontakt: Lenka Venturová
Tel.: 722 476 437
WWW: https://www.patok.cz/kariera/


Pracovník v sociálních službách - Kamarád-LORM, Žatec

Péče o mentálně postižené klienty ve všech oblastech života, zprostředkování kontaktu klientů se společenským prostředím. Požadavky: minimálně výuční list, ŘP sk. B, čistý trestní rejstřík. Nabízíme: zajímavou a různorodou práci v zařízení poskytující sociální služby, odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


OBSLUHA KAVÁRNY - Kamarád - LORM, Žatec

Práce v sociálně terapeutické KAVÁRNĚ S DUŠÍ, práce za barem v kavárně (příprava kávy, nápojů), obsluha pokladny - spolupráce s ostatními pracovníky v kavárně. Požadavky: minimálně výuční list, čistý trestní rejstřík, kladný vztah k našim klientům. Nabízíme: odpovídající mzdové ohodnocení, 5 týdnů dovolené, FKSP, závodní stravování.
WWW: https://www.kamarad-lorm.cz/
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video