Různí běžci, různá místa, olympijská myšlenka. Louny se zapojily do Olympijského běhu

Lucie Steklá 2021-10-25 12:21:00

V Lounech se běželo letos poprvé na jiném místě, doposud běh pořádal Veslařský klub Ohře Louny, letos se organizace ujal BeFit Louny.

. V letošním roce se v rámci běhu vybralo v České republice rekordních 529 240 korun pro Českou olympijskou nadaci! ,,Z toho rovných 100 tisíc korun jste vysportovali prostřednictvím aplikace EPP - Pomáhej Pohybem Nadace ČEZ,“ uvedli pořadatelé běhu. V Lounech se běželo letos poprvé na jiném místě, doposud běh pořádal Veslařský klub Ohře Louny, letos se organizace ujal BeFit Louny. 

Pro malé i velké běžce byla připravena rozcvička před závodem. Malí závodníci do patnácti let se vydali na devítisetmetrový okruh v Masarykových sadech se startem v pavilonu A, odkud startoval i bez-mála pětikilometrový okru dospělých. Na horním snímku start kategorie dětí, na dolním snímku vítězové kategorie mužů - první (registrovaný běžec Olympijského běhu) doběhl Jiří Lanc (uprostřed), na druhém místě Jiří Klíma a na bronzové příčce Josef Czervoniak. Mezi ženami na prvním místě doběhala Anna Porubčanová, druhá Hana Lenkviková, na třetím místě Věrka Jahnová. Olympijský běh dospělých startoval v 18 hodin prostřednictvím Českého rozhlasu. První ročník běhu v roce 1987 odstartoval sám Emil Zátopek. ,,Díky, že s námi oslavíte olympijské myšlenky,” vzkázali organizátoři běhu. Na T-Mobile Olympijském běhu oslavujeme radost z pohybu a sport jako takový. Akcí si totiž připomínáme mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video