Skutečně dobrá spekulace s bývalým hotelem Graf v Černčicích

Pavel Macák 2012-06-22 00:38:00

Černčice – Čeho se obyvatelé Černčic a lokality v okolí bývalého hotelu Graf celou dobu obávali, tedy že sem může nastěhovat „pár“ nepřizpůsobivých občanů, se brzy může stát skutečností. Objekt se totiž objevil na internetové adrese jedné realitní kanceláře za pouhých 29,5 milionu korun, včetně provize, včetně DPH, včetně právního servisu, i s podrobným popisem, v jehož závěru je uvedeno: „„Touto zakázkou Vám nabízíme prodej ojedinělé, velice zajímavé nemovitosti. …Možné využití : domov pro seniory, poliklinika, malometrážní byty…“. Pro koho? Není tak složité si domyslet, pokud objekt koupí nějaký „podnikavec“. A takových, kteří potřebují odněkud někoho vystěhovat, protože jim v lukrativní nemovitosti vadí, je hodně.

Objekt naštěstí podle stavebního úřadu není pro byty koncipován a schválen. Také v katastru nemovitostí je označen jako objekt občanské vybavenosti. Pokud by se přestavbou nezměnil kolaudační souhlas, nemohl by tedy jako bytový dům sloužit, ale mohla by se z něj stát jen „hotelová“ ubytovna.
Od začátku, kdy společnost Bohemia Line Kladno (v katastru nemovitostí je jako vlastník uvedena G.FOX-SPURT,s.r.o., gen. Klapálka 1539, Kladno) koupila objekt za necelých devět milionu korun od Ústeckého kraje, její vedení prohlašovalo, že jde o spekulativní koupi. Jak je vidět, spekulace se jim vyplácí, získat na této obchodní transakci dvacet „melounů“ není zas tak špatná investice. Tehdy ovšem společnost prohlašovala, že zde rozhodně nechce ubytovat nepřizpůsobivé. Své slovo starostům Černčic a Loun možná dodrží, ale nelze nepochybovat o tom, zda toto dodrží také nový vlastník nemovitosti.
Ten se již možná našel. Podle neověřených informací z minulého týdne, neboť spojení na firmu prakticky neexistuje, měl být objekt již prodán jakési německé firmě, která obhospodařuje domy s pečovatelskou službou. Její zástupkyně navštívila zhruba před měsícem Stavební úřad v Lounech, kde žádala projektovou dokumentaci a další stavební údaje. Tak snad vše dopadne dobře.

 

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Veterina Podměstí - podkova pro štěstí

Slavnostní otevření Veteriny Podměstí 5. 11. 2023 a podkova pro štěstí jako dárek MVDr. Ivaně Kafka Kocinové.

Přehrát video
Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video