Juniorka Porubčanová zlatá na MČR v přespolním běhu

Lucie Steklá 2021-12-01 10:12:05

Na náročné trati terénem i profilem ve Valašském Meziříčí se rozdělovaly mistrovské pocty v přespolním běhu. Juniorskou šampionkou se stala Zuzana Porubčová z ASK Elna Počerady. V polovině prosince bude Porubčanová ČR reprezentovat na evropském šampionátu v přespolním běhu v Dublinu.

Juniorky čekaly podobně jako mílaře čtyři kilometry. Závodu naprosto dominovala Zuzana Porubčanová. Svěřenkyně Pavla Duffka z Počerad i nejbližším soupeřkám nadělila téměř půlminutu, když triumfovala v čase 15:51 (tempo 3:58/km). O stříbro to byl další ze zajímavých duelů, který nakonec vyzněl pro Danu Přikrylovou z pražské Dukly o dvě vteřiny před turnovskou Janou Pekařovou.

  Zuzana Porubčanová (Elna Počerady) vyhrála na mistrovství ČR v přespolním běhu závod juniorek a potřetí v kariéře se raduje z mistrovského titulu v mládežnických kategoriích. Na promočené tratí ve Valašském Meziříčí potvrdila formu z posledních týdnů a druhé Přikrylové z Dukly Praha nadělila 25 vteřin. Celkově to je pro ni již osmá medaile z mistrovství ČR mládeže. Jeden mistrovský titul získala v hale, jeden na dráze a teď doplnila sbírku prvním titulem v krosu. 

V nominaci na ME figuruje celkem osm atletů a atletek. V kategorii žen nás bude reprezentoval česká krosová mistryně z posledních dvou let Tereza Hrochová. Svěřenkyně trenéra Bartůňka, tak završí životní sezónu, kterou ozdobila účastí v maratonském olympijském závodě. Na krosovém ME si zazávodí podruhé. Premiéru si odbyla v roce 2018 v nizozemském Tilburgu. V závodě do 23 let se postaví na start třetí žena letošního národního mistrovského závodu Anna Málková, pro kterou se jedná o vůbec první velkou mezinárodní akci. Podobně je na tom také naše jediná juniorka Zuzana Porubčanová. Ta si vysloužila nominaci svým dominantním vystoupením na MČR ve Valašském Meziříčí.

Evropský krosový šampionát by se měl uskutečnit 12. prosince a do irské metropole se vrací po dvanácti letech. Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video
O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video